Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Siamská Zuzana, 14.10.2013
U švestek se vznik " dvojáků " přičítá nevhodným teplotním poměrům v období diferenciace květních pupenů. Pravděpodobně to platí i pro jádroviny. Tato problematika není dosud příliš prozkoumána.
Tvarovaní broskvone, 13.10.2013
Pěstuji broskev u zdi domu jaku U-tvar na kostrukci po vinné révě, kterou jsem předtím zlikvidoval. Vzdálenost od zdi je asi 40 cm. Vzhledem k blízkosti zdi,  plůdky přežily i loňský květnový mráz, kdy všechny peckoviny po celé zahradě neměly... celý příspěvek >
Rajka, 12.10.2013
Rajka mi nikdy příliš neplodila a do štíhlého vřetene se špatně tvarovala. Možná, že to bylo i stanovištěm.  Další negativa žádná. Nejlepší chuť měla v listopadu, i když vydržela přes Nový rok. Po deseti letech musela ustoupit jiným odrůdám.
Shalimar, 10.10.2013
Odrůda Shalimar je u mě už docela hezky vybarvená, a tak jsem dnes zkusil 2 plody utrhnout. Ke sklizni však ještě není, stopky se zatrhávaly. Podle mnou získaných informací Shalimar potřebuje spíš teplejší polohy, nebo alespoň chráněná stanoviště.... celý příspěvek >
Rozela, 9.10.2013
Já jsem hoř. pihovitost u Rozely zatím nezaznamenal. Mám ji na M26 a dostávala pravidelně Ca na list. Tu tendenci k pihovitosti v mládí může mít po jednom z rodičů - Vandě. Ale vzhledem k jejímu spíš slabšímu růstu, a tedy i menší potřebě řezu,... celý příspěvek >
Rozela, 8.10.2013
Rozelu považuji za jednu z nejkvalitnějších, pro mne podzimních, odrůd. Mám ji už sklizenu.
Jak vyhlíží úroda 2013, 4.10.2013 Obsahuje fotku
Ještě připojuji nějaské obrázky. Aplikace Ca dělá v této době své, např. ta Otava.
Jak vyhlíží úroda 2013, 3.10.2013
Mirku, asi pěstujete v teplé lokalitě. Takto krásně vybarvený Goldstar v této době. U mne bude k postupné sklizni asi za 14 dní. Granny Smith by letos u mě těžko dozrál do přijatelné chuti. Holovousy jsou ode mne cca 20 km, ale v podstatně teplejší... celý příspěvek >
Jak vyhlíží úroda 2013, 2.10.2013 Obsahuje fotku
Také zasílám obrázky některých různě starých vřeten včetně Fragrance, kterou jsem letos přerouboval. Chráničky na některých kmíncích nejsou , samozřejmě, kvůli zajícům, ale kočkám.  To vkládání obrázků mi jde špatně a dělám chyby. Obrázků... celý příspěvek >
Jak vyhlíží úroda 2013, 30.9.2013
Rosana s Lotosem ji těžko předčí a ani ta Rajka.
Češete nebo ještě čekáte, 29.9.2013
Já jsem dnes teprve dočesal Desert (14 dní zpoždění)  a z ponechaných 2 spodních polokosterních větví Seleny (je přeroubována) asi polovinu plodů - zpoždění asi 10-14 dní. Zítra chci zkusit některé plody Rozely, Rubínu a Diamantu.... celý příspěvek >
Třešen - skvrny na listech, 24.9.2013
Zapomněl jsem na posledního tazatele. Možná to houba Blumeriella je. I zde platí, co jsem napsal Honzovi a co přede mnou uvedl Wimpi.
Třešen - skvrny na listech, 24.9.2013
Pro Honzu.  To napadení Blumerillou není velkého rozsahu a v současné době už nepředstavuje pro strom v letošním roce nebezpečí. Většina listové plochy ještě není napadena, a tak jsou pupeny dosud vyživovány. Ale pečlivě a včas uklízejte ze... celý příspěvek >
Kudy monilie?, 23.9.2013
Na puchrovitost se mi to nějak nezdá. Napadené plody by měly být oproti ostatním větší, hlavně co do délky. Tedy protáhlejší a většinou v nich chybí pecka. Myslím také, že to je virus.
Podzimní třešně, 23.9.2013
Vida, v zahradnictví u Exnarů jsem se v minulosti stavoval často, kde by mne napadlo, že tam mají takovou třešni. Asi to bylo tím, že jsem tam byl převážně v jarních měsících. Ta rarita byla na dosah i pro mne.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika