Příspěvky uživatele - 235.66

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak se zbavit včel?, 6.1.2014
Nevidel by som problém v neprítomnosti kôry mozgovej, ale vo vzájomných susedských vzťahoch. Nie je to akt pomsty napr. za randál pri kúpaní v bazéne? Nepoznám Vašu situáciu, ale pretrásať problémy na obecnom úrade odporúčam až ako posledné riešenie.... celý příspěvek >
Broskve v sezóně 2012, 6.1.2014
Kvetné púčiky na broskyniach majú malý zamatový kožúšik. To zatiaľ nič neveští. Oproti marhuliam sú broskyne v kvete mrazuodolnejšie. Na jar plánujem u broskýň razantnejší omladzovací rez. Zníženie úrody mi nevadí, aj tak som vlani väčšinu plodov... celý příspěvek >
Přežijí mladé stromky letošní divnou zimu?, 6.1.2014
Teplotná krivka by mala mierne klesať pod nulu až o týždeň. Kuba a Tobi to vycítili s predstihom.
Přežijí mladé stromky letošní divnou zimu?, 6.1.2014
Mlynárik repový.
Odrody naších dedov a pradedov, 6.1.2014
Odroda Švajčiarské pomarančové bola vyšľachtená v r.1935, naši otcovia aj dedovia ju poznali. Koštoval som ju v r.1978, spolu s Čisteckým lahôdkovým a bol som ich lahodnou chuťou prekvapený. Pretože väčšina z nás nemá prístup k zrelým plodom... celý příspěvek >
Burlat na podnoži GiselA, 6.1.2014
Do určitej miery záleží aj na tom, aký pomer k ceľkovému drevu zaujíma kmeňotvorná odroda Gisela 5, resp. ako hlboko ste bujnú čerešňu na brzdiacej podložke zasadil. Možnosť zámeny pri štepení by som kladol až na posledné miesto, ale v živote je... celý příspěvek >
Shalimar, 6.1.2014
Vzhľadom k tomu, že novinka Shalimar má dosť dlhú vegetačnú periodu, predpokladal som, že patrí k neskoro zimným odrodám? Konzumná zrelosť na začiatku januára mi pripadá dosť skoro. Aká je podľa Vás chuť Shalimaru v porovnaní s Merkurom?
Taphrina deformans, 6.1.2014
Okrem teploty je dobré sledovať aj vlhkosť vzduchu, ktorá súvisí s klíčením spór. Pozeral som na listové púčiky broskýň v záhradke, sú tesne uzavreté, povrch kôry suchý. Vlaňajšiu sezónu hodnotím z hladiska výskytu kučeravosti na Záhorí ako jednu z... celý příspěvek >
Opadání plodů meruňky, 6.1.2014
Dusík dajte, p.Blážo, najlepšie v organickej forme- napr. zarýľovaním zopár hrstí granuľovaného hnoja pod korunou marhule. Draslík je oveľa dôležitejší. Nasypať draseľné hnojivo na povrch pôdy nestačí. V marhuľových sadoch používajú pôdny injektor,... celý příspěvek >
Broskve v sezóně 2012, 6.1.2014
U nás takisto, vrátane manželky, ale bez zlomeného konára. Koruny broskýň som proti vylomeniu zaistil špagátmi. Suchý júl však spôsobil, že dužnina preplodených broskýň vo vinohrade narástla u viac ako polovice plodov do malej hrúbky a nízkej... celý příspěvek >
Taphrina deformans, 6.1.2014
Veru dobrý nápad pane Rosťo! U nás sa tiež rozplynula ranná hmla a teraz máme krásne bezveterné slnečné a navyše sviatočné počasie. Iba ten chýbajúci sneh by k Trom kráľom pasoval lepšie. V teplých lokalitách nemusí byť teraz meďnatý postrek broskýň... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 6.1.2014
Dovolím si nadviazať na vlákno o chutnom Švajčiarskom pomarančovom, ktoré sa v záhradkách pestovalo ešte aj v 70. rokoch minulého storočia. Veľmi si vážim názorov a skúseností Ing.Fidly. Je to skutočne tak, že niektoré sorty reagujú na starnutie... celý příspěvek >
Hodnocení meruňkové sezóny 2011, 6.1.2014
Starodávna odroda Velkopavlovická sa udomácnila najprv na teplom Mikulovsku a Břeclavsku. Bohaté skúsenosti s pestovaním tejto chuťovo vynikajúcej veľkoplodej sorty majú napr. vo firme Sady PATRIA a.s. Kobylí. Bohužiaľ práve z titulu náchylnosti na... celý příspěvek >
Roubování, 5.1.2014
Výškou vrúbľovania či očkovania smerom od úrovne povrchu pôdy sledujeme nielen odolnosť podpníka k mrazu či chorobám, ale určujeme silu rastu budúceho stromu. Čím vyššie napr. naštepíme málo vzrastný kultivar na kmienik bujne rastnúcej podložky, tým... celý příspěvek >
Hodnocení meruňkové sezóny 2011, 5.1.2014
Skúsenosti s apoplexiou či asfyxiou koreňov marhúľ sú vždy individuálne a viazané na konkrétny prípad. Nedajú sa zovšeobecniť, aj keď majú často vzťah k štruktúre pôdy, svahovitosti terénu, výške hladiny spodnej vody... príčin môže byť veľa. Leskora... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika