Taphrina deformans



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.66 (?)
6.1.2014 15:00

Okrem teploty je dobré sledovať aj vlhkosť vzduchu, ktorá súvisí s klíčením spór. Pozeral som na listové púčiky broskýň v záhradke, sú tesne uzavreté, povrch kôry suchý. Vlaňajšiu sezónu hodnotím z hladiska výskytu kučeravosti na Záhorí ako jednu z tých lepších. Situáciu mierne zhoršil studený a mokrý nástup leta 2013.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.4.2013 20:22

Uvádí se, že v této fázi rašení jsou postřiky už neúčinné. Pokud máte Harko tak silně obsypané květy jako já, tak odřezáním postižených konáriků budoucí kvalitě plodů určitě prospějete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 6.1.2014 13:37

U nás dnes panuje od rána velmi slunečný den, s jasnou oblohou, a příjemnými teplotami.Ve 13ººhod jsem naměřil 8°C ve stínu.Dalo by se tento termín využít pro jeden z několika postřiků proti kadeřavosti broskvoní.Od čtvrtka hlásí ochlazení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.66 (?), 6.1.2014 13:51

Veru dobrý nápad pane Rosťo! U nás sa tiež rozplynula ranná hmla a teraz máme krásne bezveterné slnečné a navyše sviatočné počasie. Iba ten chýbajúci sneh by k Trom kráľom pasoval lepšie.cool V teplých lokalitách nemusí byť teraz meďnatý postrek broskýň na škodu. Ja som vlani porušil každoročnú tradíciu a striekol som Kuprikol aj v novembri. Tak teraz si počkám na február, resp. začiatok marca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 6.1.2014 14:12

Jj to jste mi připomněl, že je  svátek, který každou větší práci dnes vylučuje.Jinak novemberský termín postřiku je žádoucí.Kromě něj p.Matejsek doporučuje v dokumentu udělat od listopadu do jarních termínu několik postřiků ve vhodných dnech, a s obměnou chemických prostředků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.66 (?), 6.1.2014 15:00

Okrem teploty je dobré sledovať aj vlhkosť vzduchu, ktorá súvisí s klíčením spór. Pozeral som na listové púčiky broskýň v záhradke, sú tesne uzavreté, povrch kôry suchý. Vlaňajšiu sezónu hodnotím z hladiska výskytu kučeravosti na Záhorí ako jednu z tých lepších. Situáciu mierne zhoršil studený a mokrý nástup leta 2013.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 9.4.2014 12:33

A jak jste na tom, vážení přátelé, s kadeřavostí listů broskvoně? Na to, že bude ona kadeřavost "vyskakovat" na listech až do června, tak tedy výsledek už teď nic moc. Pokud třeba porovnám rané odrůdy Fenix a Springcrest, tak momentální stav je zcela odlišný. Fenix postižen silně a Springcrest vůbec. Přitom Springcrest jsem stříkal viditelně pozdě. Byl už narašen ze všech odrůd nejvíc. Na stupeň narašení Fenixu si nepamatuji. Zajímalo by mě, jestli postřik funguje lépe na už více narašených pupenech, či na ještě viditelně nepohnutých. Záleží také na odolnosti odrůd. Ale většinou se píše, že jsou všechny středně citlivé. Vyjímkou jsou rané bělomasé odrůdy, které jsou odolnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 10.4.2014 23:40

Jestli na světě něco vidím rád, tak to určitě není kadeřavost na listech broskvoní. Vy, kdo jste provedli více postřiků a přesto kadeřavost máte, tak si můžete alespoň říct, že jste udělali maximum možného. Docela nechápu proč na tom jsou některé odrůdy výborně a jiné méně výborně až po ty nevýborné. Souvisí to zřejmě se stupněm narašení. Ovšem proč je Springcrest čistý, když byl stříkán vyloženě pozdě, to nevím. Jak předpovídal Kuky, tak houbovým chorobám se letos daří úžasně. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 245.242 (?), 20.4.2014 21:16

Nikdo nemá žádnou kadeřavost? Tak to jste, vážení přátelé, pašáci. Jak to tak vypadá, tak letos byl jeden postřik "setsakramentsky" málo. Myslím, že jeden postřik praktikuje i mičurinec. Tak jak jste na tom, pane mičurinče s pořadovým číslem jedna?.

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 23.4.2014 18:57

Tak je to jasné. Soused nestříkal ničím a má kadeřavost úplně stejnou jako já. Kocide bylo přitom naředěné správně a to 2 x 17,5 gramu na 10 litrů postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 23.4.2014 19:08

Na jedné zahradě mám postříkáno 1× a výsledek je uspokojivý (příznaky pod 10%) a na druhé zahradě mám jen 2 stromky, na nichž testuji letos rezistenci ke kadeřavosti. Jedna má příznaky tak kolem 30% a Queen Lady kolem 50%..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika