Příspěvky uživatele - 25.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sázení brambor po staronovém způsobu, 7.5.2015
Přihrnování a kontrola zakrytí hlíz je i u tohoto zpusobu pěstování NUTNOSTÍ! Jediná výhoda tohoto pěstování, využití posečené trávy a relativně čisté konzumní hlízy. Ani nejde o množství sena, na velké ploše neuhlídáte nerozfoukání senných hrubku,... celý příspěvek >
Fialové brambory, 7.5.2015
To poznáte, až při sklizni a následně na talíři. Osobně k barevným bramborám nemám duvěru a ani mne nelákají. Uplně mi stačí zelené hlízy z kterých déšt smyl pudu a ty na světle zezelenaly. - Myslím si, že tyto extravagance jsou podobné jako zklamaní... celý příspěvek >
Záchrana staré třešně, 7.5.2015
Nu vzhledem ke zkušenosti obou Blažku a Paprštejna na akcích v Litoměřicích, Lysé i Budějovicích a i jinde, A mnohdy zajímavých neformálních diskuzích u stánku Ovocnářské unie, které nebývají návštěvníky opomíjeny spíše naopak, tak s vámi nemohu... celý příspěvek >
Záchrana staré třešně, 6.5.2015
Jak píše Lída - na určení odrudy by bylo nejlépe navštívit některou ovocnářskou výstavu, at v Lysé nad Labem nebo v Litoměřicích i jinde, kde je předpoklad učasti poradcu z Ovocnářské unie přímo z Holovous. Vzít si sebou letorost s plody k pokusu o... celý příspěvek >
Záchrana staré třešně, 6.5.2015
Zachránit se tato třešen rozhodně dá. Včetně zachování plodnosti. Bude k tomu třeba znalostí práce s motorovou pilou. Nyní v době nástupu zrání plodu, vyřezat kosterní větve na nejbližší zdravé větevní letorosty od kmene. Bylo by asi nejrozumnější... celý příspěvek >
Motouz zahradní, 5.5.2015
Ještě je zde možnost použít strunu do křovináku nebo případně autokabel! Osobně ale používám pletené sisálové lanko, k okurkám mi stačí ale délka dva metry, a každý vegetační rok nové.
Skrátenie stromu o 1/3, 5.5.2015
Nu je to o zkoušce! Pokud bude smula, tak tento ořešák vykrvácí a uschne! Souhlasím s tím, že o řezu a rizicích takového zákroku bylo v zahrádkářské literatuře toho napsáno více než dost!!! A odrudy ořešáku se za desetiletí nijak zásadně neměnily!!!
Třešeň odolná praskání v dešti, 4.5.2015
A co se týká podnože - je to o poloze výsadby a pěstebních schopnostech zahrádkáře. Moderní podnože Gisela, Krimsk a pod. vyžadují větší a pravidelnou starostlivost a v mnoha pudních prostředích se neosvědčíly, naopak ptáčnice nikdy nezklame,... celý příspěvek >
Třešeň odolná praskání v dešti, 4.5.2015
Třešen si moc s tvarováním říci nedá. Nakonec na to už dnes i upozornují školkaři u sloupovitých ovocných stromku. Třešen není jádrovina jako jablon nebo hrušen, musí se v určitém harmonogramu rustu sesadit, aby byla zachována skliditelnost... celý příspěvek >
Třešeň odolná praskání v dešti, 2.5.2015
Souhlasím s názorem co se týká Burlata, i co se týká Kasandry. Ještě by jsem doporučil uvažovat o odrudě Justýna (Kordia- Starking Hardy Giant). případně ještě Early Korvik.U třešní se opravdu těžko uchráníte praskání plodu. Je to o stanovišti a... celý příspěvek >
Jak opravit neošetřený řez vrby, 29.4.2015
Ano latexová barva je ideální, není trvalá ale svuj počáteční učel splní. Jinak je možné použít i jílovou mazaninu. Oboje se dá použít i na poškozené kmínky jak okusem tak technikou. Většinou se latexová barva po čase sloupe a zmizí.
Npk hnojivo, 29.4.2015
Je to věcí samozřejmě názoru, nevyvracím to. Jen je otázkou, co jste chtěl hnojit, zda aktuální plodinu- brambory - nebo plodinu následnou, tu která příjde po bramborách. At se jedná o granule nebo práškové hnojivo jeho reakční schopnost je odvislá... celý příspěvek >
Npk hnojivo, 29.4.2015
Ano s Standovou radou souhlasím, ALE, upřesnil by jsem,- NPK a Cererit v granulované běžné formě do brambor použít před sadbou. V době vzejití rostlin spíše použít kapalnou formu těchto hnojiv, co by rychle pusobící aplikaci.
Skúsenosti s drtičom vetví AL-KO Easy Crush LH 2800, 28.4.2015
Měl jsem možnost si ho vyzkoušet, nepřesvědčil mne a zvolil jsem Bosch 25D a nelituji. Ale je to, o množství zpracovávané hmoty, možná na menší zahradku s menším množstvím by stačil. Ale, mám velkou zahradu, a Boska si i při delším provozu s dřevní... celý příspěvek >
Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?, 25.4.2015
Ano, souhlasím s poznámkou - nesprávný způsob používání. Je to o zkušenosti a praxi. A toto pravidlo platí víceméně u všeho at se jedná o Hecht nebo Stihl. Příkladem mohou být videa Namiru.cz
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika