Příspěvky uživatele - 152.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Z čeho (co lze "nasbírat" v přírodě) udělat živý plot?, 28.12.2011
Pokud máte, jak píšete, spíše sucho a neúrodno, je Váš výběr dost omezený. Třeba těm jedlím a řadě smrků by se v suchu asi nedařilo. Berte také v úvahu, že stromy, které mohou dorůstat velkých rozměrů, budou při příliš husté výsadbě bez dodatečného... celý příspěvek >
MM 106, 5.12.2011
A co tzv. "přemostění" (třeba po okusu)? Funguje to? Zkoušel jste to někdo někdy? Ď. Zuzana
Dokonalé uskladnenie jabĺk, 2.12.2011
S tím mytím je to jasné. Já o to píšu právě proto, že si z dětství pamatuju, jaké byly následky našich podzimních nájezdů do sadů v polích. Už dlouho mě nic takového po konzumaci nemytého ovoce nepotkalo. Možná je to tím, že se obsah jímek dnes... celý příspěvek >
Dokonalé uskladnenie jabĺk, 2.12.2011
Jen jestli ta běhavka nebyla spíš z toho, že některou zimu moc neprší a myslivec si jablko nejspíš neumyl pitnou vodou. Patogen se na jablko může dostat s prachem z pole při podzimních pracích, s ptačím trusem, hmyzem, a mráz mu vůbec nemusí... celý příspěvek >
Deffekty na konárikoch, 29.11.2011
Já jsem stromky nejdřív prořezala, pak prohlédla a vzápětí vykopala. Žádný klejotok jsem nepozorovala. Pokud jde o slivoně, nějak jsem tím příšla o optimismus, a dosud jsem je ničím nenahradila. Stromky byly ale dvouleté/tříleté, takže... celý příspěvek >
Deffekty na konárikoch, 28.11.2011
S Jojo mám stejnou zkušenost. Infekce nešla jako obvykle přes květy (stromky byly nově vysazené a nenechala jsem je kvést). Infikované byly rovnou letorosty. Za dva roky bylo vystaráno. Zuzana
Popel z papíru do kompostu?, 28.11.2011
Jak už jsem psala výše, pokud papír obsahuje jiné složky (jak je tomu například u lamina, kde jsou vrstvy z různých materiálů, které mohou být spojeny lepidlem nebo nalisováním), nepoužila bych ho, pokud bych neznala přesně jejich složení. Normální... celý příspěvek >
Topinambura?, 27.11.2011
Inulin je pro diabetiky skutečně výhodný (a neplyne to ze záměny za inzulin), protože na rozdíl od jiných škrobů ho lidský organismus neštěpí na jednodušší cukry, takže po požití nezvyšuje hladinu glukózy v krvi. Zuzana
Psí exkrementy do kompostu, 21.11.2011
Celkem se divím. Proč by tam nemohlo přijít bentonitové stelivo? Já do kompostu bentonit přidávám (na radu odborných publikací), a to nemám ani kočku a ani psa. Přidávám ho tam, protože půda na naší zahradě obsahuje velmi málo jílovitých částic... celý příspěvek >
Popel z papíru do kompostu?, 16.11.2011
Nevím, proč by Vám měl někdo říkat, že jste prase, protože spalujete papír? To by musel být prase každý, kdo spaluje dřevo. Papír se skládá asi z 95 % z celulosy, hemicelulosy, ligninu, ligninových sloučenin a z 5 % z kaolinu, uhličitanu... celý příspěvek >
Zelenina na chalupu, 12.11.2011
Jsme na tom podobně, jen jsme o něco výše než Vy. Keře a stromy určitě nevyžadují častější péči než dvakrát až čtyřikrát za měsíc, takže z toho pro Vás žádné omezení nevyplývá. Jiné je to ovšem se záhonovými plodinami a květinami. Já sama mívám... celý příspěvek >
Co proti hnilobě jablek na stromě a uskladněných, 7.11.2011
Já Paľo nevím. Píšete o nadšencích pro chemické postřiky, ale já myslím, že takového nikoho neznám, a sama takovým nadšencem nejsem. Tuhle protivnou činnost nikdo nemůže mít rád. Přesto dvakrát do roka stříkám jabloně proti padlí syntetickým... celý příspěvek >
Vapnit svestky, 5.11.2011
Dolomit se údajně hodí spíš na lehčí půdy. Vápno pak na těžší. O tom, zda je třeba vápnit, či nikoliv, je potřeba se rozhodnout podle složení půdy. Jestli máte v okolí vápenec, pak určitě nevápnit. Pokud je v okolí hlavní horninou třeba žula, pak to... celý příspěvek >
Co proti hnilobě jablek na stromě a uskladněných, 5.11.2011
Já mám u jablek také problémy s moniliózou jedině, pokud došlo k mechanickému poškození, buď hmyzem, větrem, krupobitím atd. Úklid v okolí stromu je jistě přínosný, ale zrovna spóry moniliózy si klidně přiletí, neseny větrem či hmyzem, kdoví... celý příspěvek >
Odrůda Rubinette, 25.10.2011
Chvíli jsem si dělala velké naděje. Pak jsem si přečetla tento článek. Podle článku jde o pravděpodobného křížence Golden Delicious a Coxovy renety s obdobnými nevýhodami a výhodami, jako mají původní odrůdy. Na rozdíl od Coxovy mají být plody... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika