Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rez hrušňová na letorostech, 23.9.2013
Horizon jsem dříve dost používal proti strupovitosti jabloní, ale vždy jen v kombinaci s nějakým kontaktním přípravkem. V tom případě stačí koncentrace 0,6%. Na americké padlí angreštu před květem, nebo hned po odkvětu, případně i po sklizni stačí... celý příspěvek >
Jaká odrůda jabloně je rezistentní a zároveň chuťově výborná?, 23.9.2013
U Admirálu mám teprve první a tedy veliké plody. Zatím vypadají pěkně, i když do zralosti je ještě dost daleko. Samozřejmě jsem zvědav na jeho chuť a zejména na skutečnou skladovatelnost. Jinou dobu skladovatelnosti udává šlechtitel s množitelem a... celý příspěvek >
Rubín, 22.9.2013
A navíc tam bude Rubinola pravděpodobně trpět mrazovými deskami, bude záležet také na stanovišti.
Rajka, 22.9.2013
Připojuji také svoji zkušenost s Rajkou ohledně rodivosti - u mne nebyla nikdy vysoká. Přerouboval jsem ji odrůdou Andego, která začala rodit podstatně více, ale bohužel, letos jsem musel vřeteno zlikvidovat. Na jaře nevyrašil jediný pupen, včetně... celý příspěvek >
Kudy monilie?, 20.9.2013
Já mám letos u Stanley každý druhý plod prasklý, u Valjevky každý 3.-4. Souvisí to s vláhovými poměry. U nás bylo enormní sucho. Před asi 14 dny začaly deště a dozrávající plody dorůstají mimořádně velkých rozměrů a praskají. Tento rozsah jsem ještě... celý příspěvek >
Rajka, 20.9.2013
U mě bývaly plody jen střední velikosti, ale nikdy ne drobné. Podnož MM 106.
Pomoc při určení nemoci listů meruňky, 19.9.2013
Myslím, že to je dírkovitost listů peckovin - houba Stigmina carpophila.
Podnože do horších půd, 19.9.2013
Souhlas. M 1 má sice bohatý, velmi hustý kořenový systém, Ale převážně povrchový. Proto nemá ráda sucho a potřebuje spíš úrodnější půdy. V půdě kotví dobře, je citlivější na mráz - na rozdíl od M 11. A2 je možná maličko vzrůstnější, ale je... celý příspěvek >
Rez hrušňová na letorostech, 18.9.2013
Pane Polehla, Syllit sólo proti rzi ne. Výsledek nebude uspokojivý. Záleží, samozřejmě, na tlaku choroby a tedy i na průběhu počasí v období kolem kvetení. Jak už jsem uvedl výše, rzi berou velmi dobře systémové triazolové přípravky. Baycor je... celý příspěvek >
Sviluška - neviditelná pohroma, 18.9.2013
Mně se ten kořenový krček také nelíbí. Takto mi začal před půldruhým rokem " haprovat " Topaz. Loni už od června měl žluté listy a těch pár plodů, co přežilo mráz, bylo velmi drobných. Nasadil jsem listovou výživu, přihnojil komplexním tekutým... celý příspěvek >
Červivost plodů broskvoně, 17.9.2013
Souhlasím s p. Skálou. Je to obaleč východní, je podobný obaleči švestkovému. V teplých oblastech napadá zejména broskvoně, meruňky, jabloně, švestky, ale třeba i skalníky a další dřeviny. V květnu housenky vylíhlé z vajíček motýlů první generace... celý příspěvek >
Skvrny na slivce, 17.9.2013
Já si myslím, že to je hálčivec višňový - Aculus fockeui.  Napadá především mladé slivoně a meruňky. Škodí ve školkách a někdy si ho pěstitel přinese domů při zakoupení stromku. V každem případě jde o roztoče. Lépe než Sulka, by pomohl při... celý příspěvek >
Rez hrušňová na letorostech, 17.9.2013
Paní Lído, pokud ty letorosty nejsou suché, vyčkejte do jara. Ty napadené, nebo nejevící snahu rašit, zakraťte až k zdravému pupenu, případně úplně odstraňte. Na jaře ale musíte pohlídat to ošetření. Minimálně 2x. Použijte triazolové přípravky,... celý příspěvek >
Mollies Delicious, 15.9.2013
O letní odrůdy také nemám zájem. Zajímalo by mě však, jestli už někdo má zkušenost s odrůdou Solaris.
Co je to za renglódu, 14.9.2013
S plodností Althanovy mám podobnou zkušenost jako p. Vysloužil. Kdysi jsem míval Althanovu na myrobalánu. Začala plodit o něco později a její plodnost se neustále zvyšovala, někdy byla plody doslova obsypána. Po 15 letech však musela ustoupit nové... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika