Příspěvky uživatele - 161.61

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stlpovita jablon s cervenymi plodmi, 18.1.2012
Pane 105.124.To co napíši se mnohým nabude líbit, ale nevím co si od balerín slibujete.Je to pouze drahá móda s nejasným výsledkem.Přátelům je rozhodně nedoporučuji! Nehorázná cena, není to tvar bez řezu, jak se často mylně uvádí, musí být příkladná... celý příspěvek >
Deformace plodů - Zvonkové, 9.1.2012
P.Kaněra, je mi velice líto, že jsem dle vašeho úsudku kazatal nesmyslů ale věřím tomu co jsem viděl na vlastní oči a z toho se míním poučit.Praxe a všímavost je mnohdy více než teorie.K mrazovým, teplotním,vodním výkyvům dochází v malých obměnách... celý příspěvek >
Granny Smith, 3.1.2012
Pane Petře děkuji za pochvalu, ale moje poloha není žádný zázrak.Mírně severní svah v úpatí strmějšího svahu.Pod mojí zahradou pokračuje klesání.Inverze je spíše pod mou zahradou.Otevřená od severozápadu.Stálý mírný a silnější vánek.Osobně si ale... celý příspěvek >
Granny Smith, 31.12.2011 Obsahuje fotku
Pane Pal'o reaguji na Váš zájem o zveřejnění fota letošní úrody Granny Smith.Dnešní foto skromné úrody z poloskleníčku (zastávky) mladých stromků.Sklizeň provedena 10.listopadu.Ochutnávku provedu až koncem ledna - Mičurin II
25 odrůd jabloní, 31.12.2011
Mě už to hlava nebere, kdykoli se objeví na tomto webu odrůda Melrose, vždy jen jako odstrašující případ.Nechápu tolik kritiky na tuto chutnou a trvanlivou odrůdu.Stále se jí podsouvají ty nejhorší vlastnosti.Pěstuji ji ve výšce 470 m.a nemám... celý příspěvek >
Deformace plodů - Zvonkové, 25.12.2011
Pane Kaněra, co uvádíte je velmi logické.Přesto se domnívám, že dominantním původcem deformace jsou mšice.Švagr bez ošetření proti mšici sklízí stejné plody včetně deformace pokračujících letorostů.Všechny moje stromky mají stejnou výživu.Mrazové... celý příspěvek >
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 23.12.2011
Pane rosti§slavik.Je mi znám význam a kvalita českých odrůd.Uvědomte si, že proti nim nemíním brojit.Vadí mě pouze degustační žebříčky posledních let.Skoro si je můžete s malými kosmetickými úpravami zkopírovat.Vyjádřil jsem svůj názor a Vy se... celý příspěvek >
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 23.12.2011
Pane PP.1) Pokud není tato degustace jasně pojmenována, a to není, je to záležitost všech odrůd.2)Proč od č.16 není kompletní výčet odrůd.Zřejmě to nebyla záležitost jen českých odrůd.3)Tito nadšenci(jak jste je pojmenoval) vystupují za jistou... celý příspěvek >
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 22.12.2011
Pane rosti§slavík.Pokud někomu chutná kyselejší nebo sladší jablko je jistě na nátuře konzumenta.Ale pokud se v degustaci do 16.místa neobjeví žádná světová nebo oblíbená odrůda svědčí pouze o účelovém ovlivňování trhu.Jak mě vysvětlíte tuhle... celý příspěvek >
Banánové jablko?, 19.12.2011
Zdravím pane Pal'o.Reaguji na Váš dřívější zájem o hodnocení Banánového zimního.Lehkou chuťovou podobnost banánu je místy znát.Ovšem nečekejte opravdovou chuť banánu.Přesto si myslím, že chuť je velice příjemná a zajímavá.Rozhodně by našla jen málo... celý příspěvek >
Orion, 16.12.2011
Pane Vinšálek, mnoho zkušeností nemám.Letos jsem sklidil pouze 8 plodů ale stromek je zatím 3-letý.Dnes jsem přinesl poslední dvě a jsou zatím svěží.Delší skladování nemám ověřené.Vlhkost vzduchu mívám kolem 90%.Pokud poklesne polévám podlahu... celý příspěvek >
Orion, 16.12.2011
Zdravíčko pane Pal'o.Té nálepky rezistentabijce se už asi nezbavím.Bude to zřejmě tím, že málo chápu jak je tu často prezentováno.Ale vážně.Pozorný čtenář mých příspěvků musí dojít k závěru, že se jich v mnohých případech zastávám a doporučuji.U mě... celý příspěvek >
Orion, 15.12.2011
Pane Oldřichu, Sirius nemohu posoudit, neměl jsem čest ho ochutnat.Můj laický popis chutě Orion.Slupka skoro neznatelná, sladkokyselá,dužina jemná, hustá a šťavnatá.Nemám bohužel talent pro popis chuti.Dovolím si Vás odkázat na stránky Fytosu.Přesně... celý příspěvek >
Orion, 15.12.2011
Dnes jsem ochutnal svůj ORION a je skvělý.Opravdový originál.Prostě chuťový zážitek.Šlechtitelé nemohli vymyslet lepší název.Opravdu zářivá krása na stromě i na stole.Za sebe si dovolím napsat, že se snad jedná o náš nejlepší dosud vyšlechtěný... celý příspěvek >
Degustace jablek v roce 2011, 15.12.2011
Pane Pal'o a Mittwochu to myslíte vážně?Já bych Vás doplnil.Zrušit jakékoli jiné vzorky odrůd mimo těch moderních a vyhovujících pro většinu.Aby laičtí degustátoři mohli objektivně posuzovat jen ty správné odrůdy.To se mi snad zdá - Mičurin II
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika