Příspěvky uživatele - 183.189

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 7.3.2012
"Chybou jsou vyjádřené souvislosti s používáním fungicidů."  Privítal by som, keby nám p.Václav objasnil, prečo musíme striekať rezistentné jablone fungicídmi proti chrastavitosti a na ktoré odrody sa špecielne zamerať?
Okus stromu - ořešáku, 7.3.2012
Súhlasím s p.Petrom. Estrogény obsiahnuté v kravinci urýchlujú hojenie. Otázka je, či pán tazateľ alebo sused chovajú aj kravku či býčka. Takisto sa dá použiť balzám s obsahom biostimulátorov. Zredukovanie korunky by som odložil až na čas po... celý příspěvek >
Kadeřavost - postřik dnes?, 7.3.2012
Syllit či iné fungicídy s hĺbkovým účinkom Mirku nepoužívam. Iba meďnaté a vyriešim vždy 99% problémov s kučeravosťou. Pôda je v hĺbke dosť premrznutá, miestami vraj až do pol metra. Slnko ale praží do korún broskýň a tie istotne neostanú bez... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 7.3.2012
Ďakujem p.Vysloužilovi za rozšírenie mojej rady p.Hane. Bohužiaľ veľa údajov od p.Hany nemáme, akurát nadm. výšku a južný svah. Predpokladám, že v záhrade má p.Hana aj stavenie či chatku. Preto je moja rada taká aká je. S hladinou spodnej vody na... celý příspěvek >
Kadeřavost - postřik dnes?, 7.3.2012
Zdravím Vás Mirku! Keby bolo tesne nad nulou aj cez deň, tak môžeme striekačku nechať na pokoji. Slnko už má ale poriadnu silu. Včera mi 2 klasické 10 rokov staré kolektory na západnej streche zohriali 200 l vody na +42. Vplyvom tepla sa poobede... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 7.3.2012
Na základe informácií od p.Vítka som zalovil v googlu ohľadne intenzívnych výsadieb orechov, ich rezu apod. Základné info je napr. na této stránke. Veľmi dobrý článok praktického odborníka Ing.M.Komžíka je na této stránke. Ing. Komžík v ňom... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 6.3.2012
Zdravím Vás Peter! Už som si na základe názoru pána Vítka myslel, že nikto vo veľkom orechy nepestuje a že autori najnovšej literatúry plácajú od nudy nezmysly. Priznám sa, že sa v príručkách moc rád neprehrabujem a radšej som v záhrade. Teraz... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 6.3.2012
Dobrý večer paní Hano! O hrušni Dicolor píšu, že je značne odolná k nízkym teplotám, napriek tomu, že jedným z rodičov je teplomilná Williamsova čáslavka. Myslím si, že na južnom svahu chránenom od severných vetrov by sa jej mohlo dariť aj u Vás na... celý příspěvek >
Broskyňa a vápnik, 6.3.2012
Súhlasím s Mimmom. Hnojením broskýň uležaným hnojom či kompostom človek nič nepokazí, ale prevápnením pôdy sa dá pokaziť veľa. A náprava je komplikovaná a dlhodobá...
Množení vinné révy, 6.3.2012
S čiernou netkanou textíliou okolo viničových krov mám nedobré skúsenosti. Sledoval som tým zabránenie vysychaniu pôdy a rastu buriny. Na fóliu som vtedy navrstvil 3-4 cm pôdy. Vinič akoby sa pod fóliou dusil, rástol minimálne a na jar bol čiastočne... celý příspěvek >
Prořezat švestku teď?, 6.3.2012
Mne skôr pripadá prekvapivá nedôvera v moderné názory či informácie odborníkov- autorov publikácií o pestovaní ovocných stromov. Pretože môj včerajší príspevok bol z nepochopiteľných dôvodov odstránený, dovoľujem si znova citovať publikáciu Řez... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 6.3.2012
Zdravím Vás zo Záhoria, pán Jenamater! "Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí." Skôr ako som sa "nadýchnul" k odpovedi, predbehol ma Bredík. A som rád, lebo má skúseností so zakoreňovaním rezkov z nás asi najviac. Pri mailovej korešpondencii pred 4 rokmi... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika