Příspěvky uživatele - 16.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Polypropylen na kmeni, 18.6.2012
Prehľadajte staršie diskusie, už sa to tu obsiahlo riešilo. Pointa bola nedávať lepidlo priamo na kmeň, ale na kmeň dať pásku a na pásku lepidlo. JcB
Jablko Modi, 26.4.2012
Také jednoduché to nebude, na stránke modiapple.com sú uvedené iba štyri škôlky, ktoré ich množia, patrne všetky v Taliansku.
Opylení, 13.3.2012
Ak sa nemýlim, tak Cifraničova pomológia. JcB
Řez - poraďte, 5.3.2012
Ten strom vľavo pri troche fantázie pripomína nejakú plochú palmetu, toho by som sa držal. Ten vpravo, nuž, ten nenájdete v žiadnej knihe. Úprimne, toho pravého by som sa asi vzdal, urobilo by to dobre tomu ľavému. Rez by som začal na tom veľkom... celý příspěvek >
Opylení, 24.2.2012
Čo sa týka tej čerešne, opäť pomológia dáva odpoveď: Stromy kvetou středně raně a jsou cizosprašné. Mezi vhodné opylovače patří odrůdy Burlat, Kaštánka, Napoleonova a Rivan. JcB
Opylení, 24.2.2012
Citace z online pomológie: ... je cizosprašná, vhodnými opylovači jsou Boscova lahvice, Konference, Charneuská, neoplodňuje se Avranšskou. Je dobrým opylovačem. Niektoré pomológie explicitne udávajú, že Williamsova a Williamsova červená sa... celý příspěvek >
Podpníky, 22.2.2012
Sluchajce, som tiež Jozef a tiež z východného slovenska a tiež by ma dostupnosť podnoží zaujímala. Ničmenej, asi nezostáva nič iné, len sa obrátiť na škôlky: v škôlke Demeter boli zatiaľ vždy ochotní poradiť, na email reagujú zvyčajne do 24 hodín.... celý příspěvek >
Nakoľko slabá podnož je dula?, 20.2.2012
Samozrejme som skúsil hľadať na internete, a samozrejme so zistil, že "nie je dula, ako dula": aj dúl je niekoľko druhov. Väčšina skôlok ale rozoznáva podnože iba ako "plánka" a "dula". Aby to nebolo až tak jednoduché, narazil aj na vyšľachtené... celý příspěvek >
Renety, 17.2.2012
Anglická verzia wikipédie dáva pomenovanie do súvislosti so vzhladom šupky jablka, najmä určitou "hrdzavitosťou". Francúzska verzia wikipédie nie je vôbec jednoznačná a ponúka niekoľko historických výkladov, vrátane pomenovania podľa geografie... celý příspěvek >
Vretenovité zákrsky, 17.2.2012
Dobrá alebo lepšia - ako na čo. P. Víítek má v tomto prípade na mysli, že pri kotlovitej či pyramidálnej korune pôjdu spodné kostrové konáre šikmo nahor, takže sa pod ne lepšie dostanete s kosačkou, ako pri vretene, kde bázové konáre pôjdu prakticky... celý příspěvek >
Vretenovité zákrsky, 15.2.2012
Áno, pre intenzívne pestovanie je vretenovitý zákrsok prekonaný štíhlymi vretenami a inými modernými tvarmi. Ničmenej, pre pestovanie na záhrade ako solitéry na slabých podnožiach a s rozmermi obhospodárovavateľnými zo zeme mi vretenový zákrsok príde... celý příspěvek >
Aké sú plody podnožových odrôd?, 8.2.2012
 Mali ste niekto možnosť ochutnať plody typových podnoží ako takých? Aj podnožová odroda je predsa len odroda.
Jak na šlechtění nových odrůd, 3.2.2012
Skúste odrodu v nedávno mnou zadanom vlákne identifikovanú ako "hontianska končiarka", je na mušt výborná: vysoká cukornatosť, dobrá chuť na priamy konzum, veľké plody, vysoká rodivosť bez akejkoľvek údržby (v minulosti na vysokokmeňoch, samozrejme),... celý příspěvek >
Čo je penová formaldehydová močovina?, 24.1.2012
V knihe "Starostlivosť o pôdu v záhrade" sa odporúča vyľahčovať ťažkú ílovitú pôdu mimo iného aj "penovou formaldehydovou močovinou". Ak som správne pochopil, malo by sa jednať o ľahkú penovú hmotu podobnú polystyrénovej drti, ktorá ale na rozdiel od... celý příspěvek >
Končiarky - chutná droda podobná Zvonkovému, ale netrváca, 24.1.2012
Ďakujem za odpoveď. Prívlastok Hontianska by lokalitou plusmínus odpovedal. Prirovnanie k zemiakom je veľmi trefné.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika