Příspěvky uživatele - 141.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Choroba rajčat?, 23.7.2013
List mi připadá bez plísňové choroby, celkem zdravý ani bych nestříkala ani list neodstraňovala. Sama jsem se po návratu z týdenní dovolené setkala na listech venkovních rajčat s horším poškozením, usoudila jsem, že může jít o popálení od slunce po... celý příspěvek >
Choroba rajčat?, 23.7.2013
Chtělo by to prohlédnout listy z rubu, zda tam není sametový povlak plísně. Spíše mi to přijde na nějakou fyziologickou poruchu, či nedostatek nebo přebytek něčeho ve výživě. Sama bych s tím nic nedělala. Stříkám jen plíseň bramborovou a ta to jistě... celý příspěvek >
Už jsme sklidili nepaličák, 13.7.2013
Sušit česnek na přímém slunci za horkých dnů nedoporučuji, může dojít k uvaření stroužků, do kterých slunce pere. Osobní zkušenost. J.
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 4.7.2013
S poškozením rostlin výpary herbicidu Roundupu mám osobní zkušenost. Letos zjara jsem natírala štětečkem rostliny pýru mezi jahodami, pracovala jsem velmi opatrně, nic jsem nepotřísnila. Bylo bezvětří. Přes veškerou opatrnost do dvou týdnů... celý příspěvek >
Už jsme sklidili nepaličák, 2.7.2013
Česnek se sice dělí na paličáky a nepaličáky, ale obě tyto skupiny jsou zastoupeny množstvím odrůd a klonů. Sklizňová zralost jednotlivých odrůd se může lišit v dané lokalitě až o měsíc, dále se liší jednostlivé lokality dle klimatických podmínek.... celý příspěvek >
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 30.6.2013
Na druhé fotce je zcela zřetelné poškození listů herbicidem, asi z koupené zemině. Letos jsem se s tímto poškozením setkala již tolikrát - v cizích sklenících, že mám pocit, že jde o šířící se mor. Většina lidí použila dovezený hnůj. Rostliny z toho... celý příspěvek >
Čo sú to za paradajky?, 29.6.2013
To vypadá na rajče typu San Marzano, zkrátka nějaké rajče typu na zpracování, sušení, protlaky... Budou asi červené, jedlé určitě, ale spíše sušší s menším množstvím semen a tekutiny uvnitř plodu.   J.
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 29.6.2013
Včera jsem měla v práci k svačině naše jablka ze sklepa odrůda Melrose, v dobrém sklepě je nemáme scvrklá, chutnala ještě dobře, začínají být lehce moučnatá. V dubnu měla konsistenci jako krátce po utržení ze stromu. Ještě nám v dobrém stavu vydrží... celý příspěvek >
Skore zemiaky - vlastna uroda, 28.6.2013
Porosty brambor, které se pěstují na sadbu se desikují. To znamená chemické odlistění, něco jako Agent Orange ve Vietnamu, takové brambory bych určitě jíst nechtěla. Moření hlíz je něco jiného. To se dělá až po vyorání nejlépe před výsadbou další... celý příspěvek >
Skore zemiaky - vlastna uroda, 28.6.2013
U nás na Vysočině se brambory ještě pěstují na zahrádkách. Někdo nestříká vůbec ze zásady, někdo z finančních důvodů - při ceně postřiků si už může brambory jít koupit. Kamarádka pěstuje opakovaně Marabel, nestříká ze zásady, brambory jí vždy sežere... celý příspěvek >
Skore zemiaky - vlastna uroda, 27.6.2013
Při pěstování bez chemie se má při větším napadení plísní sežnout nať a odklidit z pole, aby se spory nedostaly do hlíz. Nedělala bych to při prvním flíčku na listech.  J.
Plody na rajčatech nerostou, 24.6.2013
Mirku, špatné opylení u Vás vidím jen u SunGoldu. Hodnotím to dle toho, že vám na vijanu nezrají rajčátka popořadě odshora, jak kvetla, ale napřeskáčku a ta starší zatím nezrají.   J.
Plody na rajčatech nerostou, 24.6.2013
Větrání skleníku mám vyřešené. Mám skleník při zdi stodoly. Ve vrcholech bočních stěn jsou okénka, ta mám celé léto vysazená. Dále máme olejové automatické větrání ve střeše. Dvířka jsem měla samozřejmě otevřená. Na střeše vápenný nátěr tlumící... celý příspěvek >
Plody na rajčatech nerostou, 24.6.2013
Před chvílí jsem se byla podívat ve skleníku. Zaměřila jsem se na vijany květů rajčat. Zjistila jsem, že většina květů, která kvetla minulý týden, bude bez plodů, opadávají, či později zůstanou jen miniaturní rajčátka. Jak postupuje nakvétání, tak je... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 24.6.2013 Obsahuje fotku
Přikládám fotky prvních sklizených rajčat v letošním roce. Sklizeno 20.6., ke stažení fotek z mobilu do PC jsem se dostala až nyní.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika