Příspěvky uživatele - 126.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Od vetru ohly vysoky smrk, 31.7.2013
Prosim o radu, lze narovnat vetrem ohly vysoky smrk?Dekuji.
Poraďte jaký skleník, 21.3.2013
To je bohužel častý omyl, že díky polykarbonátu se ve skleníku udrží teplo, takže se nemusí přitápět. Mnoho zákazníků, zlákaných podobnou reklamou, si pak kupuje polykarbonátové skleníky a těší se, že jim saláty porostou, i když venku bude mrznout. A... celý příspěvek >
Materiál na stavbu konstrukce skleníku, 17.3.2013
Izolační sklo je velmi drahá záležitost, takže kdo nemá možnost dostat ho zdarma od kamaráda, asi použije lacinější polykarbonát (který ale zdaleka nemá tak dobré izolační vlastnosti, nehledě na horší propustnost světla nebo životnost). Jinak... celý příspěvek >
Materiál na stavbu konstrukce skleníku, 11.3.2013
Tady není nad čím přemýšlet – pokud chcete opravdu pevnou a odolnou konstrukci, tak nejlepším řešením je svařit ji ze železných profilů. Máte-li možnost, nechte si ji navíc žárově pozinkovat, abyste ji nemusel natírat. Taková konstrukce nejen bez... celý příspěvek >
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 1.6.2012
Stručně řečeno – izolační vlastnosti polykarbonátu jsou výhodné u skleníků, které vytápíme přes zimu, neboť přináší významné úspory nákladů na vytápění. (Platí to ale jen pro silnější tloušťky desek; u 4 mm polykarbonátu jsou úspory minimální. Stejně... celý příspěvek >
Koroze hran skleníkových profilů, 29.5.2012
Výrobce má bohužel pravdu – koroze hran je u plechových skleníků přirozený jev. Mýlí se ale v tom, že koroze dál nepokračuje (pokud by tomu tak bylo, nemusela by se řešit ochrana proti korozi). Skleník vám zřejmě do roka na hlavu nespadne, ale s jeho... celý příspěvek >
Svída bílá - choroba na listech, 18.5.2012
Dobrý den, může mi někdo poradit? Před měsícem jsem zasadila keře svídy bílé s panašovanými listy. A teď se na nich objevili rezaté skvrny, chce to nějaký postřik? Aki
Je možné začít pěstovat okurky atd. od června ve skleníku co nebyl 4 r. v provozu?, 12.5.2012
Hlavně nezapomeňte půdu před výsadbou řádně prolít vodou, pokud to tam máte vyprahlé.
Termostat do skleníku, 12.5.2012
Většinou se vzduch tahá ze skleníku podtlakem ven, protože to chrání rostliny před průvanem, a je to účinnější. Pokud ale nechcete odsávat teplý vzduch ze skleníku, můžete foukáním dovnitř rozpohybovat vzduch, což podpoří klasické větrání okny.
Termostat do skleníku, 12.5.2012
Ventilátory se dají ve skleníku použít dvěma různými způsoby. Buď slouží pouze k rozpohybování vzduchu ve skleníku, aby se promíchal studenější vzduch u země s teplejším vzduchem pod střechou (v takovém případě stačí malý ventilátorek umístěný při... celý příspěvek >
Jak odehnat holuby ze střechy?, 4.5.2012
Já mám problém s holuby od souseda. Neustále stírám zápraží a lezou mi až do domu. Začla jsem je střílet dětskou pistolkou na kuličky, má ráži tak akorát. Neublíží jim, ale asi se jim to nelíbí. Výsledek je zatim dobrý.
Konstrukce skleníku, 19.3.2012
Musíte samozřejmě srovnávat konstrukce skleníků, které mají stejné vlastnosti. Pokud by měla být hliníková konstrukce dimenzovaná na zasklení sklem, vyjde mnohem dráž. Těžko proto seženete levný hliníkový skleník, který by byl zasklený sklem a ne... celý příspěvek >
Konstrukce skleníku, 19.3.2012
Hliníkové konstrukce mají obecně o cca. 30 % menší pevnost, než konstrukce ocelové (u levných skleníků lze těžko předpokládat použití duralových slitin). Proto se hliníkové konstrukce téměř výhradně zasklívají polykarbonátem, který je mnohem lehčí... celý příspěvek >
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 21.2.2012
Děkuji za doplnění, ale myslím že skleníkový efekt (tj. jak skleník funguje) jsem ve svém příspěvku popsal celkem přesně (pominu-li tu něšťastnou formulaci s průchodem sklem). Jinak je celkem zbytečné odkazovat čtenáře na stránky o globálním... celý příspěvek >
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 20.2.2012
Pro všechny hnidopichy upřesňuji svůj výše uvedený příspěvek: sluneční záření samozřejmě nemění svoji vlnovou délku pouze tím, že projde sklem. Krátkovlnné záření, které projde sklem, ohřívá předměty, půdu a rostliny uvnitř skleníku a přitom vzniká... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika