Příspěvky uživatele - 151.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 20.9.2011
Mám dojem, že tu už niekto v minulosti písal o použití polyetylénovej izolácie pri viniči. Záleží od toho, či zrovna číta našu diskúsiu... Paľo
Letní - červené, 20.9.2011
Určiť odrodu iba na základe fotografie, bez možnosti plod si osahať, privoňať, príp. okoštovať, to nie je jednoduché ani pre znalcov-pomológov. Škoda, že medzi nami už nie je pán Bouchal, ten by Vaše červené jablko rozpoznal istotne aj podľa fotky. ... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 20.9.2011
Šampion má solídny potenciál pravidelnej rodivosti. Strom má zdravý rast, vyžaduje starostlivosť s rezom. Razantný rez mu nevadí. Problémy s chorobami som u Šampionu nemal, patril k tým najzdravším. Podstatná pri rozhodovaní pred výsadbou je ale... celý příspěvek >
Co právě sklízíte?, 20.9.2011
Som rád pane Miloši, že máme jednotný názor na vhodnosť muštovania radšej ihneď po sklizni ako na konci skladovania. Jablká v sklizňovej zrelosti majú síce menej cukrov, ale svieže kyselinky, potrebné napr. na výrobu vína. V minulosti-predtým ako... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 20.9.2011
Nepísal som o teplotnom rozsahu, ktorý obidva typy izolácie znesú, ale o ich termoizolačných vlastnostiach a cene. Tie sú naozaj výrazne rozdielne. Pri vakuových typoch kolektorov sú straty tepla na prívodných kovových hadiciach nezanedbateľné.... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 20.9.2011
Dobrý deň! Tieto okrasné jablone s ceľkom chutnými malými plodmi rastnú na sídlisku v našom meste. V Krakovanoch som videl aj žltoplodú sortu. Paľo
Durancie a šárka, 20.9.2011
S duranciami sa stretnete často aj na okrajoch ciest. Pred 2 týždňami som pozeral na pekne zarodené áleje stromov pri štátnej ceste na Horňácku. Paľo
Co právě sklízíte?, 20.9.2011
Do muštárne v záhradkovej osade sme vozievali jablká zberané na jeseň, čiže na začiatku skladovania. Muštárňa bola cez zimu zavretá. Počas skladovania sa štepia v dužine škroby na sacharidy a stúpa sladkosť. Prevažná väčšina starých zimných odrôd sú... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 20.9.2011
Dobrý večer! Výrazne lepšie izolačné vlastnosti ako bežne inštalatérmi používané rukávce penového polyetylénu sivej farby má izolácia čiernej farby, ktorú vidíte napr. na prívodoch k slnečným kolektorom. Preto je aj výrazne drahšia. Otázkou je, čo s... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 19.9.2011
Ďakujem za užitočné rady. Myslíte, že by jej prospel na jar malý "fóliovníček", dajmetomu 0,5 x 0,5 x 1 m, alebo mám nechať stromček volne na vetru a slnku? Paľo
Jaký je to druh?, 19.9.2011
Lenticely na povrchu šupky sú veľmi podobné odrode Charneuská, tvar väčšiny plodov vľavo na snímke už menej. Podľa tvrdenia autora dotazu nepôjde o nové odrody, ale niečo staršieho. Paľo
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika