Příspěvky uživatele - 102.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvas z Jugoslávských švestek, 7.8.2011
Pokud máte k dispozici pravé pozdní švestky nebo durancie, tak určitě připravte kvas raději z nich, destilát bude kvalitrnější a bude ho zřejmě i víc.     Letošní rok se dá nazvat rokem lepotice. Navštívil jsem pár přátel a všichni... celý příspěvek >
Ockovanie, 7.8.2011
Přesazovat podnož s ujatým očkem je možné, ale nemá to smysl. Stromek se zapěstovanou korunkou so sází líp a líp se o něj pečuje po výsadbě (uvázaný u kůlu). Toto deštivé a přitom teplé období je pro očkování ideální.
Stará (ne)známá jablon, 7.8.2011 Obsahuje fotku
Tady jsem vyfotil Stark Earliest ze stromu, co jsem pomáhal sázet  kolem roku 1980. Patrné je typické tečkování a mělká až chybějící kališní jamka.     Astrachán je žíhané letní jablko podobné původnímu, ale v 80. letech se v... celý příspěvek >
Vylomená větev, 6.8.2011
Já bych neřezal nic. a jenom ránu začistil a zatřel. Při pohledu z boku je patrné, že rána zaujímá sotva 1/3 obvodu stromu (větve) Taková rána se sice úplně nezacelí, ale dřevo po ošetření (i bez něj)  může v pohodě vegetovat dál.   ... celý příspěvek >
Stará (ne)známá jablon, 6.8.2011
Podle mě to Stark Earliest není. Chybí mu zcela typický znak ve vybarvení slupky,,a sice červené tečky na okrajích líčka. S.E. taky nemá pod slupkou načervenalou dužinu.  V tuto dobu, snad krom horských poloh, jsou již většinou přezrálé. Půjdu... celý příspěvek >
Č. lepotica a Katinka, 29.7.2011
Je to asi případ od případu. Sázel jsem obě (na myrobalánu) současně, Č. raná zaplodila dokonce o rok dřív než Katinka.  Těžko říci, zda a jak se na nástupu plodnosti projeví přiroubování 1 - 2 dalších odrůd na každý strom.   
Patří bříza do kompostu a jaký drtič či štěpkovač?, 29.7.2011
Březové dřevo obsahuje hojně silic, nikoli pryskyřic, jako jehličnany. Ty se ale koncentrují spíš ve staším dřevě. Proto taky toto dřevo hoří i zasyrova. Vrbové proutí živého plotu má silic mnohem méně, jeho kompostování bude bez problémů. O drtičích... celý příspěvek >
Kidd´s orange, 29.7.2011
Pěkná slovní hříčka - "Dítě pomeranče".  Ještě by se to dalo přeložit "Kidd je oranžový". Nejspíš měl její tvůrce J.H. Kidd na mysli název "Kiddovo oranžové" nebo možná "Kiddův pomeranč",  poněvadž... celý příspěvek >
Lazura na mokré dřevo?, 29.7.2011
Osobně bych syrové dřevo nenatíral a počkal až vyschne. I když povrch dřeva může být sušší, nátěr by mohl bránit řádnému vysychání hlubších vrstev.   Druhou věcí je otázka penetrace a nátěru. Záleží na tom, před čím hlavně chceme dřevo... celý příspěvek >
Č. lepotica a Katinka, 29.7.2011
V letošním vlhkém létě má Katinka, zdá s, trochu větší plody než jindy a podržely si i dobrou chuť - typicky švestkovou. Navíc dužina je poměrně hutná - jako u později zrajících odrůd. Zrovna včera jsme měli švestkové knedlíky z Katinek a Čacanských... celý příspěvek >
Kidd´s orange, 27.7.2011
Denár - to je jablko "mimikry". Hřeší na to, že plody vypadají jako Golden bez rzivosti a strupovitosti. Chuťově je ale skutečně nepovedený. Nechci sahat šlechtitelům z Těchobuzic do svědomí, ale nevěřím, že je to potomek Goldenu (tomu... celý příspěvek >
Neznámá odrůda koupená jako Topfirst, 27.7.2011
Řekl bych, že je to Opál, alespoň ten můj postupně dozrávající takto vypadá.
Rané švestky, 27.7.2011
Rozdíl v kvalite dužiny při velké a malé úrodě jsem nezaznamenal, snad jen ve velikosti. Přiznám ale, že opravdu velké úrody jsem u malvazinek nikdy nedosáhnul. Právě malá plodnost spolu s propadem ne zcela zralých plodů mě vedla k jejímu... celý příspěvek >
Jak úspěšně zasít jadérka/semena jabloní, 27.7.2011
Není důvod, proč by z rostlinky nemělo nic být. Prostě jen do podzimu nenaroste tak velká, jako kdyby byla vyseta na jaře. Může být problém s vyzráním pletiva a namrznutím, ale to u jabloňových semenáčků nebývá
Oullinská renglóda, 27.7.2011
Ze starých renklód asi nejvíc voní po meruňkách. Bohužel letos mi chytají monilii ještě v zeleném stavu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika