Příspěvky uživatele - 249.198

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Deffekty na konárikoch, 28.11.2011 Obsahuje fotku
Při silném tlaku nebo nápadu choroby monília laxa vypadají větve takto.
Deffekty na konárikoch, 28.11.2011
Typické jizvy pro nemoc nazvanou "monília laxa", která napadá peckoviny (odborně zvané "léze"). Nezaměnovat s "monília fructigena". Mám to potvrzeno od rostlino lékařské inspekce na místě u švestek např. JOJO a Stanley.
Co proti hnilobě jablek na stromě a uskladněných, 6.11.2011
Myslel jsem na hnilobu ve skladu následkem strupovitosti. Skladová hniloba se chytá nebo počíná od strupu, samozřejmě ne vždy ale strupovité jablka neskladuji. Tedy příliš strupovitá nebo s jedným velkým strupem. Jinak ještě můžu dodat, že dříve se... celý příspěvek >
Co proti hnilobě jablek na stromě a uskladněných, 5.11.2011
Příčina hniloby jablek (následně ve skladu) je komplexnější než si myslíme. Především je to postupné a nenásilné jaksi zaměňování původních místních odrůd novošlechtěnci, kteří bez chemie jaksi neposkytují kvalitní ovoce. Každý plod napadený... celý příspěvek >
Sladká jablka, 31.10.2011
Zvonkové jsem pěstoval asi na 4 stromech a musel jsem jej zlikvidovat. Mělo mnoho nevýhod. -špatně se prodávalo, prostě lidé dali přednost jiné barvě a tvaru - stromy nikdy neměly velkou úrodu - často se vlivem strupovitosti nebo něčeho jiného... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní, 26.10.2011
Sudetská reneta na Valašsku spolehlivě rodila velké plody ale chuť je pouze průměrná, mírně kořenistá. Měl jsem ji na zahradě v počtu asi 6 stromů.
Melrose, 23.10.2011
Jestli to je Melrose jistotu nemám ale bylo mne to prodáno se zárukou. Mám to na Valašsku v nadmořské výšce 450m jižní orientace. Nějak jsem to nezkoumal a odrůda, která vyžaduje po mne nějaké velké nároky na ošetřování, tak raději ne. On ten stromek... celý příspěvek >
Melrose, 22.10.2011 Obsahuje fotku
Když už je řeč o Melrose, tak ukázka co se urodilo letos na zbytku větví (Melrose) dnes již přeroubovaného stromu.
Pokaceni tresne, 22.10.2011
Mám podobnou praxi. Desítky roků na svém sadu kácím a sázím co chci. Nikdo mne nedal ani korunu a přesto to dělám. Neznám nikoho v okolí, kdo by žádal o povolení. A ani nedovedu odhadnout, kdyby se to muselo co by to bylo papírů a kolik se stromů... celý příspěvek >
Choroba ostružinomaliníku, 20.10.2011
Jestli je to nad zemí těsně, tak je to bylomor ostružinový. Je tam zduřenina a takový prut uschne nebo se předtím ještě ulomí.
Conica, 19.10.2011
Mám conicu cca 25 let. Zarůstá mi příchod na zahradu co se týče šířky. Dá se stříhat? V případě, že ano, tak kdy a o kolik? Děkuji za radu. Mira
Melrose a Gloster, 15.10.2011 Obsahuje fotku
I takovéto Melrose je z letošního podzimu. Lokalita Valašsko, 450 m/m. Stromek přeroubován, toto je úroda z bývalých tažných větví.
Melrose a Gloster, 12.10.2011
Měl jsem možnost číst něco o intenzivním pěstování odrůdy Gloster 69 v Německu. Postřiků všech (zimní, letní) bylo 26x. Hlavně proti strupovitosti prakticky po každém větším dešti. Pak může vypadat i pěkně.
Jakou odrůdu a podnož pro vyšší strom bez opory, 11.10.2011
Špičák je nejméně vhodný tvar na přesazování. Příliš se zabrzdí. Je potřeba si uvědomit, že tvorba kořenového systému je tak nějak v rovnováze s korunkou a když je to šipčák, tak po seřezání a ponechání pár pupenů nikdo v prvním roce korunku... celý příspěvek >
Melrose, 10.10.2011
Melrose už nemám ze stejných důvodů, protože bylo malé, ne takového vzhledu jako v pomologii a navíc strupaté. Důvod proč jsem o něj usiloval byla skladovatelnost (podle pomologie) až do června. Místo něj má nyní Bancroft Red a to je také... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika