Příspěvky uživatele - 180.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Růže čínská, 24.4.2011
Kde se dá prosím u nás nebo v Evropě koupit planá léčivá růže čínská Rosa chinensis.  Nechci kultivar Viridiflora, který je hojně rozšíren. Děkuji za každou radu.  Kateřina K.
Jak se jmenují tyto rostliny a jaké jsou jejich vlastnosti?, 22.4.2011
Zběhovec plazivý je léčivka, která uklidňuje trávicí systém podobně jako ožanka kalamandra, kterou nahrazuje ve směsích na žaludeční problémy. bylinář Vláďa
Perilla - kde se dá v ČR sehnat?, 22.4.2011
Perilu křovitou pěstuji již několik let, je to jednoletka v prodejní síti asi není zatím k dostání, nebo jsou možná semena přeschlá a ztratila klíčivost, já po sklizni semena léčivek uchovávám v ledničce. S pozdravem bylinář Vláďa
Tomka vonná, 15.4.2011
Prosím o sdělení zkušených bylinářů jak používat léčivku tomku vonnou.Vím jen že obsahuje kumarin jako mařinka vonná a přidává se jako přísada do alkoholu, který má lahodnější chuť. Na jaké nemoce se používá a jaké je správné dávkování, aby při... celý příspěvek >
Jste také fandové do bylinek?, 6.4.2011
Vážená paní saturejek je více druhů, jako koření se používá jednoletá saturejka zahradní což je klasika. z dalších saturejek co se pěstují jsou vytrvalá saturejka horská a dále méně běžná saturejka plazivá (spicigera). vytrvalé saturejky se spíš než... celý příspěvek >
Vari - manuály, 31.3.2011
vari neni zadny povedeny skalpel.zadrel se behem 4 hodin prace. ted ma bratr hondu a oprava za 7 tisic ho jeste nepotkala.
Dotaz na zimolez, umístění, 19.3.2011
Zimolez kamčatský nepotřebuje kyselou půdu jako borůvka.  Roste dot pomalu a jako větrolam bych ho nedoporučil. Spíš bych volil keř aronie, která dorůstá větší výšky.  Vláďa
Lékořice, 19.3.2011
Navrhuji pro léčivé účinky pěstovat lékořici uralskou, která má podobné účinky jako lékořice lysá a nevymrzá.  bylinář Vláďa
Jaké trvalky k růžím, 19.3.2011
K růžím se nejlépe hodí levandule lékařská.  Vláďa
Ohryzená broskyňa, 23.2.2011
Dobrý den. Jak Vám tady radí zkušení. Kupte prostě nový, již zapěstovaný stromek. Pokud budete očkovat na prorostlou podnož, budete čekat 2 roky na zapěstování korunky. Pokud Vám proroste ušlechtilá část, budete čekat rok. Zbytečný čas. Do té doby... celý příspěvek >
Nepropíchnutelné kolečko, 20.2.2011
Kdyby člověk všechno co nezná řešil tím, že to nazve kravinou, tak bychom do dnešního dne akorát lovili mamuty. To, že to neznáte neznamená, že to neexistuje. Stanislaw
Prosim o nazev teto lecive ruze je moc stara, 20.2.2011
Botanické růže jsou mohutné a dorůstají kolem 2 metrů, proto je lépe je množit odkopky. Dostal jsem od Flory Olomouc 3 malé odkopky na podzim za přednášku o bylinách kterou jsem pro ně v červnu pořádal pro veřejnost. Zda z nich vyrostou keře nevím... celý příspěvek >
Prosim o nazev teto lecive ruze je moc stara, 19.2.2011
Je to růže Rosa Alba a podle medové vůně odrůda Suavolens, tuto růži pěstují na Floře v Olomouci v tamějším rozáriu a je léčivá svými protizánětlivými účinky a Rosa Alba navíc snižuje vysoký krevní tlak.  bylinář Vladimír
Malé zahradní nůžky, 12.2.2011
Dobrý den. Pane doktore, mám téměř stejné nůžky ale značky Berger. Liší se trošku jen zavírací pojistkou. Dostal jsem je od své známé, která žije v Německu před mnoha lety a skutečně slouží dobře. Zdravím Vás. Stanislaw
Problémy s plodností morušovníku, 5.1.2011
Moruše bílá je velmi léčivá z listů a větviček uvařený čaj snižuje vysoký krevní tlak a plody zlepšují zrak a léčí různé oční choroby. Podrobně o tom píše profesor Pavel Valíček ve své vynikající knize Léčivé rostliny Číny a Vietnamu. Mám v úmyslu si... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika