Příspěvky uživatele - 158.241

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ako na čerešne, 16.4.2011
Zde obecně o roubování. Pročtěte si lépe diskuze - je tady toho veľa! Či aspoň nějakou základní brožuru. Obecně jako rouby slouží jednoleté (loňské) vyzrálé dřevo (letorosty), které se u peckovin z důvodů brzkého rašení řeže brzy (prosine, leden... celý příspěvek >
Pozdní postřik proti kadeřavosti, 12.4.2011
Mám trošičku (ještě nepřevládla úplně skepse nad nadějí) obavy, že letos budou všechny naše snahy u broskvoní a meruněk marné a kvůli proklamovaným víkendovým mrazům (SO -> 2 až minus 2, NE -> 1 až minus 1) nic nesklidíme. :-(Želízaka v ohni... celý příspěvek >
Bohemia, 6.4.2011
Omlouvám se, ale nemohu si pomoci. Kdoule - vzor růže - stejně jako ve Vašem příspěvku u slivoní... mimo jiné. Achjo O hrušni Bohemia nevím (jabloň ano). Existuje Bohemica. Co se týče hrušně "AB" - netuším - mrkněte kdyžtak semhle. S pozdravem... celý příspěvek >
Čačanská slivoň, 6.4.2011
Dobrý večer, záleží, jakou konkrétní odrůdu máte - není jedna. My máme doma č. lepotici a č. najbolju. První je supr, druhou nebrat - hodí se tak do kompotu, ale i tam je tvrdá a bez chuti. K čačanské rodné se nemohu vyjádřit, č. raná je prý chuťově... celý příspěvek >
Kdy odříznout část nad pupenem?, 22.3.2011
Čípek 20-25 cm? To mi příjde trošku hodně!? Loni (z neznalosti) jsem myrob. očkovance seřezal na ostro (očka slivoní, rynglí, meruněk) - z 8 se chytlo 6 (roli však mohly hrát i holomrazy -550n.v.- očka jsem nazakrýval). Letos seřežu jednoleté... celý příspěvek >
Mech, 20.3.2011
Viz nedávný podobný příspěvek v diskuzi o broskvoních - jak se zbavit lišejníků. Považuji za zbytečné.
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 18.3.2011
Neznáte někdo hustotu kuprikolu? Nemám váhy s přesností na gram a z většího balení je již odebráno, abych mohl celek rozdělit na kupičky a dobrat se tak hmotnosti, které potřebuju. Mám injekční stříkačku - mohu měřit objem. Nebo víte někdo přepočet... celý příspěvek >
Jabloňová stěna, 17.3.2011
Dobrý večer, velice Vám (za sebe) děkuji za podnětné příspěvky - na podzim jsem založil ovocnou stěnu o 20 ks (JE-TE-E, MA) ve 340m a chtěl bych se vyvarovat chyb, které jsem dělal v 550m s M9 či spíše nějakou mírně vzrůstnější J-OH... Základní... celý příspěvek >
Mech na broskvoni?, 17.3.2011
Stále nechápu, proč Vám na těch broskvích lišejník tolik vadí? Viz např. i příspěvek paní Lídy. Dle fotek stromek není nikterak masivně porostlý lišejníkem... Přiděláváte si zbytečně vrásky na čele. Dle mého názoru je to pouze kosmetická vada, kterou... celý příspěvek >
Ako strihať?, 16.3.2011
Jak se blíží jaro, přibývá poslední dobou na diskuzích nervozita, útočnost či nedorozumění... Už aby všichni vyrazili do zahrádek, zahrad, sadů a jiných plantáží a vybili se tam... (ne vzájemně ).
Môžem už vrublovať?, 13.3.2011
Já dnes v 550 rouboval třešně a višně (Fanal byl už mírně narašený, tak sand se chytne) - zem zmrzlá na kost. Je toho moc, času málo, tak jsem začal. M.
Stromček nerastie, 9.3.2011
Věřte si čemu chcete, ale děda vždy nechal projít babičku s virgulemi v ruce místy kde chtěl sadit stromy a ta mu následně řekla, kde se kříží a kde nemá sadit. Můžou to být zlomy či proudy, kdo ví, nejsem fyzik, ale vždy se to vyplatilo (oproti... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 5.3.2011
Pozor pozor - dnes jsem zkoušel zda práší lísky a už začínají, stejně jako olše!!! A já ještě nestříkl ani kuprikolem! Naštěstí prášily v Praze Hostivaři a moje broskvoň je na opačné straně republiky ve 350m.n.m... Snad to ještě týden vydrží, než se... celý příspěvek >
Hrušeň těsně k domu (na kordon), 4.3.2011
A kolik prostoru taková broskev vedená hodně přísně vyžaduje - myšleno v ose Z - v jak čirokém pruhu ji dokáži udržet u stěny? Ptám se, protože bych si ji chtěl pořídit, ale od stěny ji kvůli průchodu můžu dovolit max 30-40cm... (n.v.550, hlínu... celý příspěvek >
Slivon Zurna, 7.2.2011
Dobrý den, pár let uběhlo... pane Zavřel, Adame a ostatní, jak to vypadá s chutí, plodností, odolností atd. Obilnaje, Zurny a dalších plodových myrobalánů? Dalo by se z nich pálit, když jsou tak plodné a snad i aromatičtější než obyč. myrobalány?... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika