Příspěvky uživatele - 230.20

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice vs. calvados, 3.7.2007
Pro mě je Calvados také lepší pití, než slivovice. Úplně souhlasím s ostatními příspěvky, naše jablkovice je o něčem jiném, než Calvados.
Voskovka, 3.7.2007
To nebude plíseň, to je vlnatka. Nechci dělat chytrého, ale zkušenost... vlnatka má voskovky ráda, dokáže je třeba i zničit. Takže rostlinu očistěte, chtělo by to vatičkou a lihem každý kousek "vlny" odstranit. Jestli je rostjina velká tak problém.... celý příspěvek >
množení řízkováním, 2.7.2007
Podle litery zákona to v pořádku není. Ale jsem přesvědčen, že pokud nebude někdo množit  "na kšeft", o nic nejde. Obměna sortimentu u růží je tak velká, že sehnat nějakou starší odrůdu je prakticky nemožné. Množení v amartérských podmínkách je... celý příspěvek >
Fialová růže, 29.6.2007
Já vím, že do podzimu je času dost, ale neví někdo, kde sehnat fialovou "Jubilejní" pěstitele Urbana? Dík.
Zastříhávání tújí, 29.6.2007
Já střihám kdykoli je potřeba - bez ohledu na období a žádnou škodu jsem nepozoroval.
Elektrický krovinorez, 28.6.2007
Já vlasním AL-KO typ TE 1000 TA, viz. http://zahrada.al-ko.cz/, hmmm... asi bych příště zkusil motorovou. Strunová hlava je docela drahá, navíjení náhradní struny nějak šmodrchám, plastový nůž (varianta místo struny) je rychle otupený, tahat za sebou... celý příspěvek >
pivoňky - zaschlá poupata, 28.6.2007
Souhlasím, může to být buď pozdními mrazíky, nebo houbovou chorobou (plíseň pivoňková - Botrytis paeoniae a plíseň šedá Botrytis cinerea. Ochrana: odřezání napadených částí a jejich spálení. Rostliny je třeba opakovaně ošetřit postřikem... celý příspěvek >
keřový rybíz, 28.6.2007
Málo listů a jejich zasychání - to přičítám letošní suché sezóně. Teď už s tím nic neuděláte, ale stejně i rybíz potřebuje vláhu. Přesazení nechte na podzim, pokud možno s kořenovým balem. Pětiletý keř je přece jen dost vzrostlý. Úpravu - řez bych... celý příspěvek >
dřevitá pivoňka x bylinné výhony, 26.6.2007
Ještě jsem našel jeden odkaz k množení dřevitých pivoměk. Tak se na to podívejte... https://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek.asp?cid=4351&pid=2
Acer palmatum Artopurpureum, 26.6.2007
Dobrá rada drahá. Každopádně bych ho co nejrychleji vrátil do země. Pravidelně dostatečně zaléval, zastínil před přímým sluncem, trochu zkrátil větvičky a modlil se. Ale ne vždy se všechno podaří. Mně dokázal tenhle piplaný javůrek zničit brouček... celý příspěvek >
Třešeň Stella, 26.6.2007
Moc jste mě v tomhle chmurném ránu pobavil. Pozdravuju Aničku, Růženku, Kamilu i Karlíka. Teď, když se ví, o koho jde, bude problém je zkonzumovat, nebo nedej bože je vypálit.
dřevitá pivoňka x bylinné výhony, 25.6.2007
Řízkovat těžko, snad by šlo "nakopčit" a po roce zkusit odkopek.
Vlašský ořech - kdy řezat, 25.6.2007
Pokud opravdu musíte řezat, počkejte na srpen, ořešák řez nerad. Rány ošetřete. Jinak výchovný řez - zakládání korunky se provádí na jaře, po skončení mrazů, v době, kdy strom začíná rašit. Ale to asi není váš případ.
Třešeň Stella, 25.6.2007
Tak jsem zaplakal "plno třešní a krásných"!!! Moje letošní skóre - 2 třešně, počet plodů 0. 2 višně - počet plodů tak 20, malých, prakticky bez dužiny. Mráz a potom sucho udělaly své.
Zmijovec, 25.6.2007
Zkuste zmijovec během letošní vegetace lehce přihnojit, při velikosti hlízy, kterou popisujete, se už musíte dočkat. Po odkvětu zmijovec (stejně jako užovník) nezahyne, jen se poněkud vysílená hlíza trochu zmenší. Jen vás varuji, není možné být s... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika