Příspěvky uživatele - 202.158

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
podnože, 29.5.2007
Ja si myslím, že jarnou výsadbou stráca stromček jeden rok. Prečo? Pri jesennej výsadbe sa do príchodu zimných mesiacov jabloň (platí aj pre hrušky) zakorení a s nástupom jari začína vegetovať v cykloch v akých bude vegetovať svoj celý život. Zatiaľ... celý příspěvek >
Pomačkané listy, 29.5.2007
Ešte raz som si prezrel fotky. Tie prvé by som zhodnotil ako poškodenie chladom, sú okrúhleho tvaru. Neskôr priložené aj so zdravými, tak tu by som chľadal vošku na rube, prípadne iného cicavého škodcu. Martin
Pomačkané listy, 29.5.2007
Super, hneď je to lepšie. Je to jednoznačne deformácia spôsobená niečim a to buď škodcami alebo mrazom, resp chladným vetrom. Identifikácia je len na tebe ja usmerním. Ak by išlo o poškodenie škodcom tak do úvahy prichádzajú vošky, alternatívne niečo... celý příspěvek >
podnože, 28.5.2007
Áno teoreticky podpníky pre štíhle vretené musia mať minimálne kolík. Musím pozrieť aké podpníky, resp, stromy na podpníkoch ošetrujem v jednej novej výsadbe a všetky sú bez opory, Zatiaľ žiaden problém. Určite to bude niejaké M, nie J-TE či J.OH.... celý příspěvek >
podnože, 28.5.2007
Do ťažkých pôd sú predurčené M1-bujne rastúci odolný proti mrazom, M7-stredne bujne rastúci, zvyšujúci rodivosť a MM106-stredne bujne rastúci taktiež zvyšujúci rodivosť. Ostatné podpníky si važadujú úpravu pôdy.
podnože, 28.5.2007
Pre štíhle vretono sa najbežnejšie používajú veľmi slabo rastúce podpníky: M9, J-TE-E, J-TE-H, J-OH-A,  prípadne zakrpateno rastúce: J-TE-F, J-TE-G, M27. Alternatívne pre odrody slabšie rastúce sú vhodnejšie slabo rastúca M26 či stredne bujne... celý příspěvek >
Pomačkané listy, 28.5.2007
skús rozšíriť prílohu o jeden zdravý list. Takto iba z poškodených to je náročnejšie. Ja by som to odhadol na poškodenie mrazom prípadne herbicíidom. Martin 
podnože, 25.5.2007
M 26 je kríženec M9 a M16 a MM106 je kríženec M 2 a Northern Spy. Kríženie  s Northerm Spy bolo za účelom zvýšenia odolnosti voči voške krvavej. takže MM podpníky sú odolné proti vlnačke krvavej. MM 106 je stredne bujne rastúci podpník pri... celý příspěvek >
Bílá vata na jabloních. Co to je?, 23.5.2007
Likvidácia vlnačky je veľmi obtiažna, pretože vatovytý povlak ju chráni pre postrekom.  Na Slovensku sú povolené Aztec 7-10 ml na 10 L vody, Bi 58 EC-nové 10-12,5 ml na 10 l vody, Nurelle D 10 ml na 10 l vody a Pirimor 50 WG 10 - 15 g na 10 l... celý příspěvek >
stromy a mravenci, 22.5.2007
To by mohla byť jedna strana mince. Opačne povedané mravce lezú na strom na ktorom sa mšice nachádzajú. Takže postriekať a vec je vyriešená. Ak nemajú zdroj tak nemajú čo nosiť a prenášať, mám na mysli teraz mravce.
Kdo to ví odpoví, 22.5.2007
zeleno sivkastá huba na povrchu konárov je s veľkou pravdepodobnosťou niejaký druh lišajníkov. Pravé lišajníky vytvárajú akokeby kvety, sú tvrdšie a drobia sa v ruke.  Drevokazné huby identifikujeme tak že na mieste jej výskytu je drevo už... celý příspěvek >
praskani kminku, 22.5.2007
Ak je prasklina čerstvá a rana sa ošetrí a obviaže, stromový balzam a obviazať napr. štepárskou páskou, tak by sa mala zceliť. V prípade že odtrhnuté pletivá už zaschli, tak to už bude obtiažnejšie. Je to tak ak pri štepení zrastie sa len... celý příspěvek >
usychání větví jabloní, 21.5.2007
Pravdepodobne, podľa popisu stavu, ide o poškodenie koreňového systému. V niektorých lokalitách môže takéto poškodenie spôsobovať hryzec vodný.
Bílá vata na jabloních. Co to je?, 21.5.2007
Ano je to druh vošky (mšice) ide o vlnačku krvavú (Eriosoma lanigerum). Pozor na tohto škodcu vie sa premnožiť. Poškodenie sa môže prejaviť aj na plodoch??
Kdo to ví odpoví, 21.5.2007
Priečne poškodenie kôry sa dá opraviť premostením pomocou vrúbľa, no s pozĺžnym poškodením je to veľmi obtiažne. Ak sa zasiahne večšia časť obvodu kmeňa hrozí odumretie koruny??? Treba si uvedomiť aj fakt, že odlupnutá kôra je skrýšou pre škodcov. Ja... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika