Příspěvky uživatele - 61.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Myši všude - jak na ně, 20.8.2010
...od té doby co máme psa jsem myš neviděl. Když jsme měli kočku, chytala myši - číhala na ně u děr. Pochytala jich dost, ale na počtu hlodavců vzahradě to nemělo vliv. Teď máme psa, modlím se, ať chytá co nejméně. Po každé ulovené myši zůstane v... celý příspěvek >
Očkování na odkopky, 20.8.2010
Pokud jsem rouboval či očkoval odkopky na místech, kde vyrostly, přesazoval jsem je až za rok, kdy z roubů či oček vyrostly letorosty (obvykle na podzim po opadu listí). Měl-li bych volit mezi přeasazením ještě nevyrašeného očka, počkal bych na jaro.... celý příspěvek >
Višeň, 20.8.2010
Je to tak. Přeroubvování starších planých ptáčnic za kůru v květu je možné, ale mně se to příliš nedaří. Proto trok dopředu ptáčnici zmladím (i matečný strom, pokud nemá silné rouby). Roubuju pak brzy zjara taky anglickou kopulací silnými rouby (v... celý příspěvek >
Co s posbíranými slimáky?, 15.8.2010
Slepice nemám.  Sousedka za plotem tvrdí, že zatímco o ty dřívější černé české slimáky se její slepice popraly, ty červenohnědé španěláky nežerou.   Závidím Vám, že nemáte žádné slimáky, sousedka jich má plnou zahradu a k tomu 50 slepic.
Řehtáč soudkovitý?, 15.8.2010
Na výstavách v našem kraji jsem vídal uváděné jako dvě odrůdy Řehtáč soudkobvitý a Soudek zlatý. Byly si dost podobné. Paradoxně Řehtáč byl vybrvený víc dožluta, kdežto Soudek zlatý byl spíš bíločerveně žíhaný. Jestli měli vystavovatelé odrůdy... celý příspěvek >
Ako s dozrievanim rajcin?, 15.8.2010
Já soudím totéž co Mirek, rajče dozrálé na stromku chutná líp. Říká se ale skutečně, že otrháním před úplnou zralostí se podpoří násada nových. Kdo má příznivou polohu a rajčat dostatek, tam mi trhání nezralých přijde zbytečné.
Očkování - detail, 14.8.2010
Zcela nutně se očko vylupovat nemusí. Máte-li obavy o jeho poškození, naočkujte je i s tím kouskem dřeva. Přihojí se i tak, i když srůst bud zpočátku jen po okrajích. Pokud odebíráte očka se silných roubů, není většinou třeba je vylupovat,  Kůra... celý příspěvek >
Co s posbíranými slimáky?, 14.8.2010
I já mám pocit, že jde o sisyfovskou práci.   S běžnými škůdci a chorobami mám zkušenost, že málokdy se přemnožení opakují krátce po sobě. Jeden rok je extrémní červivost, strupovitost, plíseň, mšice, myši.. Dalo by se čekat, že tyto... celý příspěvek >
Co s letníma švestkama?, 11.8.2010
Sehnat se dají, ale na šarku jsou dost citlivé. V zamořených oblastech proto není jejich vysazování úspěšné.
Twist Off, 7.8.2010
Nedůvěryhodné je tvrzení, že se Vám nikdy žádná zavařenina nezkazila.To se prostě stane, i při správném postupu, sem tam každému.
Twist Off, 7.8.2010
Ještě se mi nestalo, aby se mi nějaká zavařenina zkazila Ta věta nezní důvěryhdně. To se může stát jen tomu, kdo nikdy nezavařoval. Víčka Twist off používám tam, kde budu sklenici zpět zavírat (med, česneková pasta, sušené houby, aj) Okurky třeba... celý příspěvek >
Český výrobce motorů rotačních sekaček, 6.8.2010
Dřív to bylo tak, že kdo měl peníze, koupil si větší, vybavenější stroj s více funkcemi, pojezdem, silnějším motorem. Byl dražší. Kdo na to neměl, koupil si menší slabší, bez pojezdu.    Dnes to lze taky. Prodávají se i sekačky (platí to... celý příspěvek >
Rosana, Rozela, 6.8.2010
Jako u nás. Nevelké čtrvtkmeny proto pěstuji na semenáčích, zákrsky na A2.   Taky velké staré stromy na pláňatech tu rostou. To jsou ovšem Strýmky, Boscoopské, Kardinály, Jaderničky, Gravštýny, apod.  Z těch nových by šel ještě Angold,... celý příspěvek >
Stará (ne)známá jablon, 3.8.2010
Bez fotky je to hádání z koule, ani podle obrázku bez ochutnání nemusí být odrůda spolehlivě určitelná.    Stromy ve starých zapomenutých zahradách bývají často o hodně starší než 50 let.  Pokud se odrůdě ve Vašem kraji daří, je... celý příspěvek >
Zurodneni pudy - jilovite, 31.7.2010
Přečtěte si odpovědi ještě jednou - je tam řada velmi cenných rad. Jestli jste čekala nějajký zázračný recept - jakože půdu pokropíte nebo poprášíte přípravkem, který dosud nikdo neznal a z jílovice bude černozem, tak jste asi zklamaná.  ... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika