Příspěvky uživatele - 129.96

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice zapáchá po acetonu, 6.1.2010
Mohlo by to být například malým odtažením úkapu. V úkapu jsou podobné složky a mnohdy je důležitější je odtáhnout, než metylalkohol, kterého je tam většinou méně. Zkuste větrat v teple, pokud to nepomůže, lze to i se strátou části aroma napravit... celý příspěvek >
Zakalena slivovice, 5.1.2010
Pokud se Vám kvas nepřipálil - to byste poznal podle vůně a připáleného dna, tak nejjednodušším důvodem je pozdní odtažení dokapu. Ten většinou způsobuje zakalení. I původně čistý destilát se zakalí ředěním tvrdší vodou. To však je vada pouze optická... celý příspěvek >
Zakalená slivovice, 5.1.2010
Že měď při pálení nějak významně pomáhá, je pověra. Aby to mělo nějaký teoretický význam, musela by být plocha kontaktní mědi obrovská. Já bych žádnou měď nepřidával, možná, že zákal je způsebený právě mědí. Měděné kotle se vyráběly hlavně proto, že... celý příspěvek >
Zakalena slivovice, 5.1.2010
Z dotazu není zřejmé, jestli je zakalený koncentrát po vypálení nebo k zakalení došlo po naředění.
Pokazil jsem kvas?, 23.12.2009
Ještě jednou k míchání s kvasem. Celých 20 let jsem to nedělal, protože ve všech našich publikacích psali, že se to nemusí a nemá. Letos poprvé jsem s hruškovým kvasem, na radu jednoho známého kvasného chemika, 4x míchal a musím Vám sdělit, že mám... celý příspěvek >
Zmrznutí kvasu, 23.12.2009
Je to v podstatě nutné tam, kde není k dispozici destilační kolona s mícháním. Tam by se totiž hustý kvas připaloval. V takovém případě cedím kvas až před destilací. Dělal jsem to např u trnek (skutečných, tedy ne švestek) a všichni známí nemohou... celý příspěvek >
Zmrznutí kvasu, 21.12.2009
Já bych je taky přenesl do té teplejší místnosti, kdybych soudky a demižovy unesl. Proto jsem přišel do diskuse se svým nápadem s dečkou. Perfektně se mi to osvědčilo. Nemusí se ohřívat stále. Stačí o víkendech a krásně to doběhne. Zároveň... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 21.12.2009
Mám naprosto stejnou zkušenost jako pan Šlosar a zcela s ním souhlasím. Jenom dělám jablečný destilát z moštu a ten mi připadá jemnější než jablkovice. Likeke.
Zmrznutí kvasu, 18.12.2009
Kvalitě to neublíží, ale může to snížit výtěžnost. Já jsem třeba loni demižony s jablečným kvasem postupně obaloval velkou elektrickou dečkou, aby dokvasily. Letos to dělám s hruškami. Mám to ve sklepě, kde je touto dobou už méně než 10 stupňů a to... celý příspěvek >
Nahořklá slivovice, 16.12.2009
Ještě beru zpět a doplňuji. Teď jsem si uvědomil, že nějaký začátečník, černý palič, zcela bez informací, pálí nekvalitní kvas z nezralého ovoce. Nedočkavě vrhne na první panáky vytékající z kolony a pak by při jisté vytrvalosti mohl i... celý příspěvek >
Nahořklá slivovice, 16.12.2009
K otravě z ovocné pálenky skoro dojít nemůže, protože toho metylalkoholu je tam málo a ještě se odstraní s první frakcí - úkapem. Zároveň protijedem na metanol je etylalkohol, kterého je tam výrazně více. Já tedy na otravu metylalkoholem z ovocné... celý příspěvek >
Nahořklá slivovice, 16.12.2009
To se možná teoreticky může, ale nikdy jsem o tom neslyšel. Krom toho, že by si snad chtěl někdo pochutnat na ovocné pálence z připáleného kvasu? To by asi pil jen největší chudák, nebo amatér, protože by to bylo strašně cítit... celý příspěvek >
Nahořklá slivovice, 16.12.2009
Já bych řekl, že mnohem úsměvnější je tvrdit, že metanol se tvoří připálením kvasu.
Nahořklá slivovice, 15.12.2009
Ty pecky nejsou takové drama. Podstatné je, aby nebyly rozdrcené nebo prasklé. Ten amygdalin se totiž štěpí na kyanovodík a to rozhodně žádná pochoutka není. Je jenom velká klika, že má teplotu varu 26 stupňů Celsia, takže se ho podstatná část oddělí... celý příspěvek >
Nahořklá slivovice, 15.12.2009
To je právě ono. Buďto si s tím dám práci nebo ne. Já jsem vždycky vypeckovával (švestky, meruňky a dokonce i špendlíky) a jemná příchuť po jádrech - tedy správně jedovatý amygdalin - mi v peckovinových pálenkách rozhodně nechybí. Prostě s dobrým... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika