Příspěvky uživatele - 129.96

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uskladnění slivovice, 29.4.2010
Taky jsem rád, že uskladněné lahve jsou uskladněné a neotvírám a nedegustuji. Jednou za rok přidávám další, tak zaženu pavouky a otřu. Zajímají mne Vaše postupy s normální pálenkou k Vašemu konzumu. Já ji mám uchovanou v silné koncentraci ve... celý příspěvek >
Cestička z nádražních pražců, 26.4.2010
To je přinejmenším pozoruhodné. Roky pražce přírodě nevadily a jen je někdo přesune na zahrádku, už pracuje s nebezpečným odpadem. Zřejmě tedy celou svou životnost nevyplavovaly škodlivé látky do půdy a jen se dostanou na zahrádku, tak začnou... celý příspěvek >
Kompost vs. sousedi, 26.4.2010
Posekanou trávu a další biologické odpady hned přehazuji starší zeminou z kompostu a tím zajistím, že k žádnému zápachu nedochází. Takhle postupuji během roku z jedné strany kompostu na druhou. Tráva zasypaná zemí tleje, ale není cítit.
Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?, 22.4.2010
O víkendu jsem dal rajčata a kytky na Brdech do fóliovníku a nevím, nevím, jestli jsem to nepřeťáp. Měřil jsem teplotu a v noci bylo -3,5 a ve fóliovníku +1,5. Tak jsem to risknul a teď trnu, protože tam dneska byla asi slušná kosa.
Slivovice od Jelínka, 22.4.2010
Myslím, že síla lihu často překryje některé nedostatky destilátu. Také jsem ve svých dřevních začátcích podléhal tlaku, že domácí destilát má mít nejméně 50%. Po nashromáždění značného množství publikací o pěstitelském pálení jsem vyzkoušel 45% a... celý příspěvek >
Slivovice od Jelínka, 22.4.2010
Prosím negeneralizovat. Ředím na 43%, protože při kvalitě jakou mám, si to mohu dovolit.
Jak vyrobit kvas na vodku?, 21.4.2010
Podle místních diskutérů by měl takto získaný alkohol z řepného cukru nějak pálit v krku a měla by po něm bolet hlava. Mohl byste napsat nějaké Vaše zkušenosti?
Dopravní výška čerpadla, 20.4.2010
Mám levnou kalovku a zalévám s ní ze sudů, takže žádná ztráta výšková není. Pouze 2m na délku hadice. A v pohodě na 3m stříká s rozstřikovadlem. Hledám někoho, kdo má zkušenost s čerpáním z pod povrchu země.
Dopravní výška čerpadla, 20.4.2010
Děkuji za reakci. Myslel jsem to tak, že jestli chci stříkat zahradu (přiměřeně-do 3m vzdálenosti) a překonávám ztrátu 5m (3m výšky od hladiny + 2m na hadici), tak jestli by stačilo čerpadlo s výtlačnou výškou třeba... celý příspěvek >
Dopravní výška čerpadla, 20.4.2010
Prosím o zkušenosti s kalovými čerpadly na zalévání zahrady. Zajímá mne, jaká bude výstupní hodnota tlaku na konci hadice, jestliže je dosaženo udávané hodnoty dopravní výšky čerpadla. Konkrétně, jestli pro zalévání v dopravní výšce 5m (3m výška od... celý příspěvek >
Kolik vody na druhé pálení?, 16.4.2010
A to už na čo?
Dvouletý kvas, 29.3.2010
Člověče, nenapsal jsem nic jiného, než že hranice pro to, aby víno mohlo být označeno jako suché jsou 4g cukru/1 litr. Přičemž to je maximální hodnota, může být i méně. A dále jsem napsal cosi zhruba ve smyslu, že čím sladší víno, tím horší kocovina.... celý příspěvek >
Dvouletý kvas, 26.3.2010
Z nějakého gramu cukru v jednom litru vína nikoho hlava bolet nebude. Největší podíl na kocovině z destilátu budou mít vyšší alkoholy (špatné vedení destilace) a u vína tytéž vyšší alkoholy a větší množství cukru v neprokvašeném... celý příspěvek >
Vozík na hadici, 26.3.2010
Podle mých zkušeností, je hlavní rozdíl v tíze vozíku. Ale jako vždycky v přírodě je něco za něco. Z těžkého vozíku se bude dobře odvíjet hadice, protože se nepovalí. Z lehkého se bude konec hadice odvíjet hůř, ale zase se to bude celé dobře... celý příspěvek >
Dvouletý kvas, 26.3.2010
To mě překvapujete. Prostě, když je v moštu méně cukru, než by ho bylo potřeba, prostřednictvím etanolu, na zabití kvasinek, tak ho prostě kvasinky prokvasí. Proto se také udává hranice cukru pro suchá vína. Ale to není... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika