Příspěvky uživatele - 6.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jake ovocne stromy do zahrady u RD, 14.10.2010
Proč ten JG na MM 106? Opylovače můžete do stromu vroubovat. Samosprašná je i Halka, Stella aj.
Jake ovocne stromy do zahrady u RD, 14.10.2010
Colt je o dost bujnější, než p-hl-(A, B,C) či Gisela 5. Letos jsme sklízeli třešně na Coltech. Pětimetrový žebřík nestačil. Spíš bych se zaměřil na bobulové ovoce (Rybíz, stromkový angrešt, jahody, maliny, ostružiny), případně na nějaké "lepší... celý příspěvek >
Škůdce na jabloni, 14.10.2010
Děkuji za reakci, problém se hledá opravdu špatně.Toto je projev nějakého škůdce který mechanicky "vrtá" cestičky pod kůrou která poté odpadne.Projevuje se to zhruba třetím rokem jak na starších tak nyní i na mladém stromku. Ta hromada... celý příspěvek >
Jake ovocne stromy do zahrady u RD, 13.10.2010
Na malé zahrádce můžete ovocné stromy pěstovat jako palmety, vřetena, nebo sloupovité odrůdy. Moderní pěstitelské technologie umožňují u vřeten jabloňí 3*1m. V případě sloupovitých odrůd můžete jít na vzdálenost 0,5m v řadě.Samozřejmě jabloně musí... celý příspěvek >
Škůdce na jabloni, 13.10.2010 Obsahuje fotku
Tak nám uběhl další rok a já jsem nucen pokácet dvě jabloně, opět ten samý problém.Nyní na jednom mladém stromku(asi 3 roky) a jednom starším ale pěkně rostlém o který jsem nechtěl přijít, bohužel.Postřiky nezabírají a prevence není možná.
Neznámé nebo známé jablko?, 10.10.2010
Watervlietské mramorované má dlouhou tenkou stopku. Tvar je soudkovitý, ke stopeční jamce se zužuje.
Stříhání jabloní Gloster, 10.10.2010
Gloster se moc neřeže. Je to takový klackovitý strom s dlouhými silnými letorosty. K tvarování do stěn se moc nehodí. Ořežte ho až po květu, ať neodstraníte veškerou násadu.
Zmodrání hroznů, 24.9.2010
Divné je právě to, že loni tam byly samé bílé a letos modré hrozny. Je to keř na pergole, kde z jednoho starého kmene ve 2m začínají první čípky. Pokud by se jednalo o pupenovou mutaci, projevilo by se to na jednom letorostu. Ne na 20 z 21. Vím, že... celý příspěvek >
Zmodrání hroznů, 22.9.2010
Zdravím, dnes jsem byl u známých, kteří mi ukázali podivnou věc. Na keři, kde jim 30 let rostly bílé hrozny letos vyrostly modré. Má to víc kuliček, ale menších a kyselejších. Jen z jednoho čípku jim vyrostl letorost s normálním hroznem. Vypadá to... celý příspěvek >
Znáte tuto odrůdu?, 22.9.2010
To že je jablko ve stínu žluté a na slunci červené je uplně normální.  Základní barva slupky je žlutá - zelená. Působením slunce vzniká líčko - krycí barva. Někde více, někde méně. Zastíněné plody u všech odrůd hůř vybarvují. Stark Earliest je... celý příspěvek >
Znáte tuto odrůdu?, 21.9.2010
Na tom stáří trváte? Habitus a listy jsou takové druhořadé znaky. Takže máme tyto znaky: Letní, ojíněné, světlé lenticely a odrůda musí být starší než 60 let. Tzn. 1950.
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 17.9.2010
V úvahu by ještě připadalo plexisklo a do něj vypájet. Dříve se doporučovaly smaltované destičky. Za první republiky je dodávala firma Vaněk-Chrudim. Také se dají sehnat raznice a nápis do kovu (Al, Cu) vyrazit.
Podnož P 14, 15.9.2010
Náchylnost na strupovitost - Množitelské porosty podnoží jsou poměrně husté. Náchylnost k houbovým chorobám může v horším roce negativně ovlivnit výnos podnoží i přezimování matečnice. Např. letos v některých oblastech celé jaro propršelo. Některá... celý příspěvek >
Male plody, 15.9.2010
 Fysiologicky starší strom se snáze vyčerpá. Fysiologicky mladý strom (období růstu) květní pupeny taky zakládat nebude. Po silném řezu bude nadbytek auxinů proudících z nevyzrálých vršků brzdit zakládání květních pupenů. Proto se ovocnáři... celý příspěvek >
Znáte tuto odrůdu?, 15.9.2010
Škoda, že ty fotky nejsou ostré. Podle ojínění, světlých lenticel a tvaru plodu bych Stark Earliest vyloučil. Krasavu jsem viděl před léty. V knihách popsána není. Snad v nějakém zahrádkáři.  V té době byla populární Melba a ještě se mohl... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika