Příspěvky uživatele - 96.36

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hniloba angreštu, 10.6.2014 Obsahuje fotku
Prosím o radu. Každý den utrhnu z nezralého angreštu hrst hnijících plodů. Nemohu přijít na to, co by to mohlo být. Za radu moc děkuji.
Opylení švestek, 2.4.2013
včelaři si berou chov čmeláků jako,,spestření,, a tuším dr Veselý se jim a jejich chovu věnuje dost podrobně, takže by se to dalo přečíst a zkusit. Je to chráněný druh-čmelák--obecně, ale-kdo zkusil-neodolá!
U vám také raší česnek?, 14.2.2013
S tím vymrzáním loňské sadby to zřejmě nebude tak zlé.Já zakryl záhony po sklizni těch několika palic -proti zaplevelování a po odkrytí našel narašené.Při kontrole jsem zjistil, že jsou to stroučky, tedy ne zapomenuté paličky.
Červenomasé broskve, 25.4.2010
můžete se někdo ozvat ohledně choulostivosti broskve
Pokazil jsem kvas?, 23.9.2009
Záměrně jsem napsal: "Být Vámi tak se neobávám zmrznutí kvasu, ale spíše výkyvů teplot!" aby mě nikdo nechytal za slovo. Nad věcí jsem přemýšlel a žádný prospěch mě nenapadl. Za to mě napadla řada negativ. např. musí se nastartovat znovu kvašení... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 23.9.2009
Pane Vysloužile, je jasné, že co se týče přidávání cukru(medu) do kvasu se neshodneme. Je pravda, že i bez cukru to jde, ale jak už jsem psal, nechci riskovat špatné nebo pomalé kvašení. Mám pro Vás takovou perličku: známý měl melecitózní med... celý příspěvek >
Nekvasí mě jeřábové víno?, 20.9.2009
Zdravím Vás, mám laický dotaz. Dá se dělat víno (pálenka) i z planě rostoucích jeřabin? V mém okolí jsou jen ty "obyčejné". Při rozkousnutí jsou trpké a hořké... zkusil to už někdo nebo je zde řeč jen o odrůdě Moravských Sladkoplodých Jeřabinách, či... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 20.9.2009
Zdravím Vás, první rada – nebojte se!, Sice nevím, jakým způsobem jste si sečetl, že máte 600 kg švestek (doufám, že nekupujete z nějaké zkrachovalé prodejny ovoce a zelenina), ale rozdělení do sudů máte vyřešené. Začněte plnit ty větší nádoby... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 17.9.2009
Letos mám z poloviny už vypáleno. Byl jsem v palírně z hruškami a merunkami. Před pálením měly hrušky 2% cukru a merunky 1,5% S hruškami se opravdu nemá otálet. Pokud cukr po týdením měření neklesá hurá do palírny. A můj letošní výsledek: 2x 150... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 11.9.2009
Na pálení to rozhodně není. Kvasný proces ještě pokračuje. Délka kvašení je ovlivněna více faktory a nelze paušálně určit, že bude za 3 týdny hotový. Zkuste cukr občas změřit. Až se zbytkový cukr bude blížit k 1% tak hurá do palírny.
Špendlíky - kolik cukru do kvasu?, 4.9.2009
Taky jsem zkoušel pálit bez přidávání cukru (medu). Ovoce dávám zásadně zralé až přezrálé (durancie sbírám až koncem října). Věřte mi, nebo ne, ale ty dvě kila cukru (já dávám med - což je glukóza a fruktoza) ve výsledku nepoznáte. Pokud se... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 4.9.2009
Myslím si, že můžete být v klidu. Pokud proběhl, nebo stále ještě probíhá kvasný proces (uniká oxid uhličitý) - poznáte to tak že to v nádobě bublá (když přiložíte ucho), tak by octové kvašení nemělo nastat. Kupte si cukroměr a změřte si cukr. Pokud... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 2.9.2009
Jak jste přišel na to, že se mění na ocet? Podle vůně, chutě či jak? Kolik jste dal cukru?
Špendlíky - kolik cukru do kvasu?, 2.9.2009
Cukr je nutno přidávat, pokud nechce o kvas přijít. Zažil jsem před třemi roky v pálenici dva lidi co měli zkažený kvas (jeden měl 350 litrů - vše se lilo do kanálu). Když je palírník vytěžil, zjistil, že nepřidali cukr. Ten cukr je nutný na... celý příspěvek >
Jakou odrudu na hruskovici?, 3.8.2009
Nechci dělat reklamu, ale slivovice od Jelínka je třikrát destilovaná, narozdíl od té Vaší, která je jen dvakrát. (pokud nemáte domácí aparát :-)) Nový aparát má Jelínek asi 2 roky. Navíc podle zákona vše co je označené jako slivovice nemůže být... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika