Příspěvky uživatele - 130.20

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čo sa jej mohlo stať, 20.4.2009
Pokud si dobře vzpomínám, odrůda G.D. je citlivá na měďnaté přípravky, jen nevím, jak se tato citlivost projevuje. Ale mohlo by to být toto. Léčbu neznám, snad zálivka s přihnojením, případn i po odkvětu přihnojení na list.
Jak zachránit tuto jabloň, 17.4.2009
Poslední živý výhon - což asi znamená, že ty předcházející odešly prosýcháním, možná, že už je strom celkově na ochodu. Takže jen pokusy bez záruky: Řez kmene na počátku výhonu - není-li ošetřen, zatřít latexem, či voskem. Výhon vyvázat k... celý příspěvek >
Ak se zbavit pařezu, 17.4.2009
Jako kluk jsem chodil s tátou odpoledne po práci do lesa na pařezy, dobývat je na topení. Dostat ven pořádný smrkový či borový pařez je dost práce. Čím víc se dělá hlavou, tím méně se nadřou ruce. Vztekem to nejde, to se člověk utahá a pařez drží.... celý příspěvek >
Řez roubů ve druhém roce po roubování, 16.4.2009
Mám rád klasiku. V jasných pravidlech se člověk rychle orientuje. Tady je klasikou zakládání korunky. To znamená maximálně 4 kosterní větve a jeden střed, další řád větvení u kosterních větví až po půl metru, patro 0,8 až 1,0 m, stačí tři větve. Vše... celý příspěvek >
Řez roubů ve druhém roce po roubování, 16.4.2009
Řeči o tom, že lepší by byl nový mladý stromek, či že roubovat se mělo jinak, jsou už dost zbytečné - je to, jak to je. Můj názor: Obvykle se vybere 1 roub, u šikmých větví nejčastěji ten na horní straně, jako základ a zkrátí se výchovným... celý příspěvek >
55 let stara jablon - prorezani (foto) - je to moc?, 16.4.2009
Vzniklo tady nedorozumnění, celkem zbytečné. K základní otázce - jak řezat letité vysokokmeny - jaksi navíc přibylo téma radikálního zmlazování, které bych v tomto případě vůbec nedoporučoval. A pak se jaksi pomíchaly reakce, otázky a odpovědi.... celý příspěvek >
55 let stara jablon - prorezani (foto) - je to moc?, 15.4.2009
Prosím bavme se věcně a k tématu. Přes různé odbočky jiných diskutujících, které se mi zdály demonstrovaným řešením ne úplně přesvědčivé, moje příspěvky jsou platé ke stále stejnému původnímu tématu - tj. řez a posléze hnojení věkovitého vysokokmenu,... celý příspěvek >
Roubování v době vegetace, 14.4.2009
Máte-li chuť si hrát s vědomím, že příliš velká šance na úspěch není, můžete zkoušet po sobě všechny způsoby - roubovat nyní, rouby co nejméně narašené, chránit mikrotén. sáčkem (mokrým) -roubovat za zelena na čerstvý letorost s klimatizační... celý příspěvek >
Jabloň na M9, 14.4.2009
O odrůdě Topaz již zde bylo lecos napsáno. Předběžně sdílím názor p. Boštičky, že není tak výborná, jak se píše. Podle mých zkušeností má sklon ke zdrobňování plodů, je tedy otázkou, jak dopadne pokus o pravokořenný kmený tvar v zatravněném sušším... celý příspěvek >
55 let stara jablon - prorezani (foto) - je to moc?, 14.4.2009
Musím se přiznat, že co se týče hnojení, jsem barbar a následující popis berte jako odpověď na dotaz, ne jako návod k činnosti. Cererit se mi zdá drahý, tak nakupuji větší balení NPK v prodejně hospodářských potřeb. A hnojím "přiměřeně"... celý příspěvek >
55 let stara jablon - prorezani (foto) - je to moc?, 9.4.2009
Diskuze opět ujela od původního tématu. Takže k otázce zmlazování. Podle mne se hodí spíše pro nižší tvary v době ustávání růstu, zejména v podmínách zatravnění. Kromě přihnojení bych zdůraznil, že je nutný následný několikaletý výchovný řez - podle... celý příspěvek >
Založení korunky - pro p. Vysloužila, 9.4.2009
Nebuďme tak zavilí. Pak se stane to, co v příspěvku p. Gregorce  - málem panu Vysloužilovi zkomolil jméno tak, že by mohlo, nedej Bože, znamenat něco úplně jiného. Už mnoho let stromky po výsadbě řežu. Razantně, hluboko. Zkusil jsem to i méně a... celý příspěvek >
Netradiční metoda řezu, 7.4.2009
Detailním průklestem omezím počet plodů, běžným navíc ještě zředím korunu - výsledkem jsou přírůstky, tedy listí pro obživu plodů v menším množství, tudíž kvalitnějších. Řezem za vegetačního klidu nevezmu živiny, podpořím růst - zde o to jde. V... celý příspěvek >
Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?, 7.4.2009
Nebudu posuzovat chuť Ontaria, nechť každý ochutná sám. Jen bych chtěl upozornit na rozdílnost kvality plodů v závislosti na podnoži a stanovišti. Znal jsem Ontaria na "kordonech" - tvar podobný štíhlému vřetenu bez dostatku slunce... celý příspěvek >
Netradiční metoda řezu, 7.4.2009
Trochu se nám tady zdeformovalo téma. Jako jeho zakladatel se pokusím jej vrátit zpět. Otázka nezní, zda zimní nebo letní řez. Jde o to, ve kterých případech který je vhodný, jeho způsob a rozsah, přičemž nic nebrání tomu na jednom stromě provádět... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika