Příspěvky uživatele - 98.115

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uschlý strom, 26.2.2010
Byl minulý rok už suchý?Nejlepší bude počkat na jaro, který strom vyraší a který ne.
Neporytá zahrádka, 25.2.2010
U hnoje to ani jinak nejde, než na podzim...
Neporytá zahrádka, 25.2.2010
Nevím, jestli je dobré dodávat kompost na podzim, přez zimu se vyplaví dusík.Já dodávám kompost při jarním zpracování půdy.
Neporytá zahrádka, 25.2.2010
Já bych to raději neryl, ale pouze zkypřil vrchní vrstvu.Jde především o zachování zimní vláhy, která je důležitá při vzcházení rostlin.Láďa.
Něco menšího na dvůr, 8.2.2010
Já bych tam dal rakytník, topol simonův nebo roubovanou škumpu, která neodnožuje (hlavně nebrat škumpu z odkopků-šíleně se rozrůstá z výmladků).
Ořez stromu, 8.2.2010
U způsobu zmlazení řezem na pařez bych se bál, že až vyhnije pařez, začnou se stromy vyvracet.Takto pokáceli u nás v nedalekém lese asi před 10 lety kus akátového lesa a následné výmladky postupně začínají padat k zemi.
Ořešák vidlák, co s ním, 8.2.2010
Zamezení stékání vody po větvi do dutiny se může řešit utěsněním štěpařským voskem, ale dolní strana stříšky musí větrat.
Ořez stromu, 8.2.2010
Já bych se do zmlazování nepouštěl, odstranil bych akorát suché větve.Ořešák má špatnou hojivou reakci.Láďa.
Ořešák vidlák, co s ním, 8.2.2010
Právě kvůli možnému vylomení větve se zmiňuji o zpevnění koruny vázáním.Dle mého názoru by se vázání mělo dávat na stromy, které mají dutinu v rozvětvení.Správně provedeným vázáním by se stromu nemělo nic stát.Láďa.
Živý plot z thují, 30.12.2009
Dobrý den, tůjky se většinou vzpamatují, pokud mají alespoň trochu asimilační plochy (živých jehliček na fotosyntézu).Tůje jsou jedovaté a slyším poprvé, že by je zvěř někdy okousala, jak vidím, stát se to patrně může.Pro lepší radu bude nejlepší... celý příspěvek >
Komule ze semen, 12.8.2009
Pozor, při množení semenem nemají květy takovou barvu, jsou takové vybledlé a nezajímavé.Láďa.
Jak zlikvidovat břízu bělokorou?, 27.7.2009
Zlikvidovat břízu jsem ještě nezkoušel.Já ji spíše vyhledávám v lese pro její kůru, ze spadlých a ztrouchnivělých větví jí strhávám, hoří to jako papír namočený v benzínu, chytne to i mokré.Březové kůry není nikdy dost.Nepokoušejte se to sesekat ze... celý příspěvek >
Plisen kmenu nad zemí, 27.7.2009
První, co bych udělal je vyčištění od shnilého dřeva a vyvázání stromu ke kůlu-hniloba může způsobit zlomení kmínku v místě napadení.Poté vytvořit zábranu, aby se tam za žádných okolností nedostala voda a ošetřit fungicidem.Doporučuji pořídit si... celý příspěvek >
Vyhnívání stromu, 16.7.2009
Takovouto dutinu má každý druhý ořešák.Prohlédl jsem si fotografie, co to je za červíka nevím.U fotky č.2 bych odstranil celý polorozpadlý obsah.Vyndat shnilé dřevo není jednoduché, ale pokuste se ho vyndat co nejvíce.NEJDŮLEŽITĚJŠÍ je zamezit vniku... celý příspěvek >
Prasklinky na Rubínu, 15.6.2009
Nevyhazujte zbytečně peníze za likvidaci hlodavců, stačí zacpávat nory listím z černého bezu, jeho pach nesnáší, ještě účinější je nechat vykvasit bezinkové listí s násleným vlitím neředěným roztokem do nor, to je přímo atentát na jejich čichové... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika