Wistarie



host - 1.3 (?)
18.6.2009 8:39

Ne nadarmo se rostlinky dělí na pokojové a venkovní, prostě smrk patří do lesa a tchýnin jazyk do obýváku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
evka1 - (4) - 72.3 (?), 17.6.2009 19:22, zobrazeno: 18608x

Pěkné odpoledne.Také mám dotaz a budu ráda, když budete někdo reagovat.

Jako pokus jsem si letos s velikou radostí zakoupila asi 1m vysokou wistarii s úmyslem udělat z ní na 1-2 roky bytový doplněk:-))) (a poté darovat známé na zahrádku). Koupila jsem jí 40 l keramický květináč, substrát univerzál, keramzit a hliníkovou opěru. Přesadila a... upřímně se divila a divím, co se jí nelíbí:-))). Krásně rozvinula listy, ale co se výšky týče(jak jsou viděny v zahradách nové šlahouny),  tak ta moje Kráska se nepohnula se ani o pár cm. Rostla by, ale všechny nové (od 3 mm do 5 cm) mladé výhonky zaschnout hned nebo téměř v prvopočátku růstu.Zalévám dostatečně, od začátku května přihnojuji tekutým hnojivem (Kapalné univerzální hnojivo ES- NPK od "Kapka Forestina").Dívá se z okna na SZ, sluníčko má až kolem 16hod., ale v bytě je teplo.Napadá vás, více schopní pěstitelé, čím by to mohlo být, popř. co by jí mohlo vadit, chybět nebo přebývat???Těším se na každou odpověď.Evka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.85 (?), 17.6.2009 19:42

Evko, píšete, že jako pokus jste zakoupila vistárii..., takže jste si ověřila, že pokus nevyšel, radím, dejte vistárii své známé a když si ji vysadí na zahradě, ne např. v ložnici, tak uvidíte, jak se vistárii začne venku dařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
evka1 - (4) - 72.3 (?), 17.6.2009 22:03

Ano, jako pokus: za 1.) v květináči a za 2. v obývacím pokoji... Děkuji za odpověď. OK, asi máte pravdu - podřídím se přírodě.  Byl to jeden z mnoha mých typů, proč mi dává najevo svoji nechuť růst... Škoda. Ale přesto 40 l zeminy není zase tak málo... Nebo...???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 18.6.2009 8:39

Ne nadarmo se rostlinky dělí na pokojové a venkovní, prostě smrk patří do lesa a tchýnin jazyk do obýváku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
evka1 - (4) - 72.3 (?), 20.6.2009 7:52

Je to tak.Každá má již dávno určené své prostředí k žití. Děkuji pěkně.e.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.83 (?), 15.9.2009 18:20

Dobrý den, pěstuji wistarku taktéž v květináči, na jižní straně u okna, zalévám a hnojím hnojivem na pokojovky.Koupila jsem ji v červnu asi metr vysokou, už je třikrát pokrácená, dělá stále nové a nové výhony, bude muset ven:-) Taky to byl pokus, ale za rok by nás už z pokoje vyhnala!

ivona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majdalena - (7) - 4.182 (?), 20.9.2009 21:13

Dobrý večer, myslím si, že wistarka patří ven do půdy, protože v bytě má velmi omezené podmínky. Bratr vypěstoval z wiatarie krásný velký strom a kvete mu dvakrát do roka nádhernými fialovými hrozny květů. Já jsem si ji vypěstovala ze semene a nasedila k plotu, ale nevím za jak dlouho mi vlastně pokvete. Slyšela jsem, že to bývá i více jak pět let. Ví to někdo?

magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.216 (?), 1.3.2010 8:49

ano ze semene kvete až tak po pěti letech, já jsem si ji koupila na zahrádkářské výstavě s tím že že to není semenáč a že mi pokvete již příští rok vykvetla po šesti letech když už jsem ani nedoufala že se někdy dočkám Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 1.3.2010 10:42

Každý semenáč vistárie se chová jinak, většinou kvete až po mnoha letech, rozhodně více než po pěti. Před vysazením na zahradu si uvědomte, že vistárie není pnoucí keř ale pnoucí strom! Viděl jsem i u nás vistárie s kmenem silným jako mužské stehno!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kaja.so - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 230.129 (?), 21.3.2010 14:47

odkopek -kvetla za 3.roky. tady má asi 7.roků.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika