Rozmnožení břečťanu



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
27.8.2009 19:38

Já rozmnožuji břečťan jedině hřížením. Je to podle mé zkušenosti nejspolehlivější metoda.  Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 10.6.2005 12:06, zobrazeno: 36612x
Potřebovala bych radu, jak nejlépe rozmnožovat venkovní břečťan. Už jsem zkusila udělat několik řízků, dala jsem je do země, ale nechtějí zakořenit. Buď úplně uschnou, nebo zůstávají beze změny.
Nevím, co dělám špatně.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 10.6.2005 18:36

Dobrý den,
množení je velmi jednoduché a spolehlivé kořenovými odkopky. Odbírat se dají během celém vegetace, mohou se ponechat k prokořenění v kelímcích. Jsou velmi odolné a i v kelímcích naprosto mrazuvzdorné. Z asi 50 odkopků mi nezašel ani jeden. Nebývá, než se podivit odolnosti a houževnatosti této popínavky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.74 (?), 27.8.2009 13:44

Také jsem četl (na tomto webu), že stačí řízky ponořit do vody a počkat až zakoření. Čekám už druhý měsíc a pořád nic. Mám je tedy strčit rovnou do hlíny a bohatě zalévat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.8.2009 19:38

Já rozmnožuji břečťan jedině hřížením. Je to podle mé zkušenosti nejspolehlivější metoda.  Zdravím - Daniela.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 20.1.2010 20:40
hrizenim, je fakt nejspolehlivejsi anebo to zkuste jako ja... kazdy brectan ma tendenci mit vzdusne koreny... dejte je do sklinky s vodou a za nekolik dni vam ty koreny zesili a pak snima do sadbovacu aby zakorenily nebo primo na misto do zeme..ale ja si spise jeste doma v sadbovacich necham nejakou dobu..oni jeste zesili...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 28.60 (?), 20.1.2010 22:23

Břečťan, když se rozjede, tak je k nezastavení. Z vedlejšího sousedního domu, kde jim obrůstá fasádu na zadní straně domu, se sápe přes podezdívku k nám na hospodářskou budovu, která je obložena taškami bobrovkami. Obávám se, aby mi nenapáchal nějakou škodu. Postříkání roundapem ho jen mírně zpomalí, zakrátko je u nás zase. Navíc k zadní části hospodářské budovy kam už také doputoval, nemám běžný přístup, protože tato hospodářská budova nahrazuje plot a záda tohoto stavení jsou na dvorku u sousedů. Sousedova zadní břečťanová stěna domu, na kterou musím koukat, se mi líbí. Ale ten nájezd ke mě mi dělá starosti. Měl by někdo nějaký nápad, jak to vyřešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.20 (?), 22.1.2010 10:43
Pokud vám břečťan vadí (osobně si myslím, že k tomu nemáte důvod, protože břečťan kvalitní fasádě prakticky nijak neškodí), domluvte se sousedy aby svůj břečťan nějak umravnili. Stříkání roundupem rozhodně nedoporučuji, neboť jde o totální herbicid, který snadno může zničit celou rostlinu, tedy i břečťan u sousedů. Kdy mi tohle někdo udělal, běsnil bych a žádal náhradu škody (buďte ráda, že jste zřejmě zvolila slabou a neúčinnou dávku). Naopak vy máte právo po sousedech chtít, aby "svému" břečťanu zabránili pronikat na váš pozemek - třeba řezem, okopáním, zkrátka jakkoliv.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 249.138 (?), 22.1.2010 11:27

Děkuji Vám za názor. Zadní stěně sousedova domu porostlé břečťanem bych rozhodně ublížit nechtěla, už proto, že se mi ta stěna velmi líbí.  Je to pěkné a je to pro mě lepší než koukat na holou fasádu jejich domu. Dělá mi však starost průnik jejich břečťanu už do úrovně tašek bobrovek na mém hospodářském stavení. Co když se břečťan dostane pod tašky? Může břečťan taškovou střechu nějak poškodit? Máte někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 22.1.2010 13:41

Ano, bude vam strechu zvedat, bude tam zatekat, atd... urcite mu zabrante aby se dostal do strechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.34 (?), 8.4.2011 15:40

nejlepsi je množeni hrizenim, coz je to, ze vemete slahoun který už je zakořeněný a na konci ho zakopete do hlíny, zakoření a až začnou vylejzat nové listy, odříznete ho od mateřské rostliny, tak se dělají i maliny a ostružiny... Nebo řízky - nejlepe na jare, ostříhat ZELENE šlahouny (TVRDÉ ZKOŘEŇUJÍ HŮŘ), rozstríhat je na kousky (řízky) s jedním listem a nějaký kousek větvičky a to zapíchat do hlíny - nejlépe substrát na množení - můžete ho vymáchat i v zakořeňovacím stimulatoru... ale mě kořeněj i bez toho... a zalejvat, ale ne moc, pak hnijou... a mám je v koupelne, kde je docela chladno a není tam příme slunce, mladý rostlinky nemaj moc rády slunce... zkoušela jsem to na podzim a to se mi taky nechytli, ted na jare uz ano... Tk hodne stesti vsem, co se o to pokousej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika