mučenka



host - 99.194 (?)
22.9.2008 12:19

Já jsem na jaře vysel passifloru incarnatu, dvě ze sedmi vyrostlých nasadili v srpnu velké množství nádherných květů, škoda že nedozrají plody, jsou prý chutné, od čcervence jsou ve volné půdě, jsem zvědav jak přezimují (deklarovaná mrazuvzdornost je -20 stupňů) ale pro jistotu jsem si je nařízkoval. Doporučuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 9.7.2008 22:11

tak je 2.rok po vysevu P.coerulei... a uz tam ma mnoho poupat... tak se moc tesim..zjara byla seriznuta na 1/3...az to vypadalo, že je kaput, ale nakonec se zadarilo:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.33 (?), 18.9.2008 14:32

Dobrý den všem přítomným.  Poprosím také o radu - koupila jsem letos na kanárských ostrovech tzv. prý "pouštní růži "v tamním muzeu. Vzhledově vypadá jako "dřevěné poupě". Vevnitř byla 4 velká semena, úplně jako když si tam někdo schoval živočišné uhlí. Protože mě pěstování podivných a cizokrajných rostlin baví, zkusila jsem zasadit a ani nedoufala, že to vyjde (myslela jsem, že jsou pěkně stará a uschlá). A ejhle. Vyhnaly dlouhé šlahouny s listy jako 5 prstíčků. Myslím, že to bude také nějaký druh mučenky. Můžete mi někdo říct, co je to za druh? moc předem děkuji každému za odpověď. Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 18.9.2008 15:01

Možná adenium obesum:

commons.wikimedia.org/wiki/Image: Adenium_obesum_(Kyoto_Botanical_Garden).JPG

Pokud je to ono tak to není mučenka. Nevydrží chlad a zalívejte jí jako kaktus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 18.9.2008 15:03

Tady jsem našel fotku semenáčků, to asi nebude ono.

mrbrownthumb.blogspot.com/2006/02/adenium-obesum-seedlings.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.226 (?), 18.9.2008 21:45

Zkuste se podívat třeba na tuto rostlinu - svícník, Ceropegia dichotoma

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.9.2008 7:03

Dobrý den, s názvem "pouštní růže" jsem se setkala u kytky Adenium.Zkuste do google divný kxtky víc snad ani psát nebudu aby to nesmázli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.194 (?), 22.9.2008 12:19

Já jsem na jaře vysel passifloru incarnatu, dvě ze sedmi vyrostlých nasadili v srpnu velké množství nádherných květů, škoda že nedozrají plody, jsou prý chutné, od čcervence jsou ve volné půdě, jsem zvědav jak přezimují (deklarovaná mrazuvzdornost je -20 stupňů) ale pro jistotu jsem si je nařízkoval. Doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.167 (?), 23.3.2013 7:04

Rád bych oživil diskusi, o) Pěstuji mučenky už několik let.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
falcao9 - (3) - 73.8 (?), 2.1.2020 14:49

Mozem poprosit po case o skusenosti z touto mucenkov?Rad by som ju zacal pestovat.Myslim passifloru incernatu a rad by som spoznal ludi co ju pestuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika