množení popínavých rostlin



host - 204.1 (?)
31.8.2007 10:36
Klasické psí víno 5ti listé se množí i samo semeny přísavník 3prstý se roubuje na psí víno .Psí víno se nechá řískovat i hřížit ,plaménky se hříží nebo roubují ostatní popínavky se množí podobně některé i semeny chce to trpělivost.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 15.24 (?), 30.8.2007 20:12, zobrazeno: 25824x
Kdo má zkušenosti s množením např. divoký chmel, psí víno, přísavník tříprstý, lze je např. řízkovat a kdy? Nechci to kupovat je to plevel a v přírodě je toho dost.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
David Janošek - (34), 31.8.2007 9:44
Přísavník tříprstý ani pětiprstý se množit jen tak nedá... Ty se roubují na podnož z psího vína... Chmel by měl jít hřížit i řízkovat... V podstatě každá popínavka by se měla dát nahřížit, ovšem Vám jde nejspíš o to, utrhnout větvičku a dát zakořenit ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 31.8.2007 10:36
Klasické psí víno 5ti listé se množí i samo semeny přísavník 3prstý se roubuje na psí víno .Psí víno se nechá řískovat i hřížit ,plaménky se hříží nebo roubují ostatní popínavky se množí podobně některé i semeny chce to trpělivost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.66 (?), 31.8.2007 12:19

Psí víno - rycchlé elegantní množení, z vlastní zkušenosti - na místě kde roste vytvořte "otýpku" ze šlahounů plazících se po zemi, zahrňte je zeminou v délce 1-1,5 metru a příští jaro přetněte šlahouny směrem k mateřské rostlině. Je to strašně rychlé, na plotě pozemku, který jsem koupil bylo psí víno na polovině plotu a na polovině ne, chybějících 30m jsem zcela zazelenil tímto způsobem během jedné sezóny.

Eventuelně projděte okolí , kde psí víno roste a najdete mnoho rostlinek ze semen.

Přísavník je jiná. Ten musíte roubovat na semenáčky z psího vína - ale není to žádná tragédie, s roubováním jsem neměl žádnou zkušenost, a na jaře jsem rouboval na dobře zakořeněné psí víno přísavník (řízky z rostliny, kterou jsem koupil, z vyzrálých částí). Podotýkám , že jsem rouboval poprvé v životě. Výsledek - všechny semenáčky které jsem vytahal ze země, dal do kontejnerků a narouboval zašly, všechny které jsem nechal v zemi, narouboval přežily :-)), ty jsem bez problémů přesazoval zhruba před  6 týdny.  

A ještě jedna drobná zkušenost, do plotu jsem nasadil mezi psí víno i břečťan - v létě není patrný, ale v zimě plot zneprůhlednil. Navíc, dobře zastíněný psím vínem  břečťan nedělá z plotu "keř".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.67 (?), 31.8.2007 15:40
Množení popínavek je podle mě úplně jednoduché, můj osvědčený recept je ohnout větvičku do země, aby byly zahrnuty alespoň 3 očka. Ty si vytvoří kořínky. Množím takhle keříky, popínavky a jde to
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika