Magnolie



Stránky: 1,  2   
host - 8.67 (?) 
17.9.2007 13:53, zobrazeno: 25889x

Dobrý den,

myslíte si, že dokáže přezimovat i v 650 nadm. výšky? Bydlím na Vysočině, velmi se mi tento keř líbí, jen se bojím, že zmrzne. Má někdo zkušenost s přezimováním?

Za odpověď děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 45.53 (?), 24.3.2008 14:12

já mám magnolii 3tím rokem, ještě nekvetla, byla koupena v Hornbachu jako prokořenělý stromek v květináči cca 25cm průměr.Tuto zimu, nechápu proč, mi zmrzla, ačkoliv vše bylo jako v předchozích letech a dokonce ani nebyla tak velká zima.A to jsem v Ostravě...:((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.9 (?), 1.4.2008 18:53

Chtěla bych se zeptat, jestli se dá Magnolie vypěstovat z odříznuté větvičky, případně pokud ano jak nejlépe na to. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 2.4.2008 13:12

Jedním z důvodů, proč jsou magnólie tak drahé je to, že se velmi těžko množí: pokud by jen tak rostla z uříznuté větvičky, byla by jejich cena daleko nižší - jako u jiných snadno množitelných keřů.

Ve školkách se zpravidla řízkuje zelenými řízky odebíranými z narychlených matečných rostlin, ve skleníku, ve vhodnou dobu a s použitím stimulátorů, následně nutno udržovat dostatečnou vlhkost prostředí, teplotu, bojovat proti plísním...

Takže - jednoduchá odpověď: myslím, že se to v domácích podmínkách nevyplatí ani zkoušet. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.203 (?), 4.5.2008 20:31

Dá se množit hřížením, spodní větevka se přihne drátem k zemi a zasype se hlínou za rok má kořeny.muže se podelně kousek naříznout kura nemam s tím problémy.Daří se to tak dlouho dokud je co přihýbat je to jednodoché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
111 - (26) - 165.70 (?), 29.5.2008 9:57

Mám takto namnoženou magnolii, asi 5 let, dosud nekvetla, je to způsobem množení???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.182 (?), 9.6.2008 21:18

Já jsem si taky takto namnožila magnolii a letos asi po 6letech měla 9nádherných květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.5 (?), 18.8.2008 19:10

Nesouhlasím s nazorem že magnolie nejde vypěstovat z uříznuté větvičky.Ja si před 3 roky zasadil 5 řízku a ujmuli se mi 4. Myslím že při cenách v obchodě se to rozhodně vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.203 (?), 4.4.2011 18:22

Velice mne zaujal názor na pěstování řízky magnolie z řízku.Prosím o radu kdy řižky řezat a jak dál postupovat.Moc děkuji Šťastný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.156 (?), 22.6.2008 10:31

Dobrý den, jsem také z vysočiny a mám magnolii druhým rokem a bez problémů, dokonce bydlíme u rybníka takže tu máme chladněji a i letos měla krásné květy. Na zimu ji ke kořenům přidám pár větviček z jehličnanů. Přeji pěkný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika