jakou popínavku vybrat?



Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?)
28.2.2009 12:26

Bohužel, Romano, nedokážu říci, kolik místa pod povrchem si naše rdesno-opletka nárokuje pro sebe, protože roste v celkem velké zahradě. Z jedné strany je omezeno zídkou s plůtkem, přes který převisá, v opačném směru je tráva a stromy. Nevšimla jsem si žádných nových výhonů, dokonce v těsné blízkosti rostou i bylinky. Nůžky mám však stále ostře broušený a víckrát za sezónu tvrdě umravňuji rychlé výhony. Spíš co sousedi-je s nimi řeč? H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 18.10.2008 19:40

Tak jest, hortenzie opadává. Ovšem to i rdesno a je z něj dost nepořádku. H.

rdesno
rdesno
směs-břečťan, psí víno, plamének
směs-břečťan, psí víno, plamének
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 18.10.2008 21:23

Nehádáme se, jen radíme. I Váš název Polygonum je jen synonymum, správně je Fallopia. Rovněž i rdesno je synonymum, správně je opletka. Fallopia baldschuanica - opletka baldšuánská. U nás se pěstuje taxon, který bývá označován jak F. aubertii - o. Aubertova

Správné názvy jsou důležité. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 15.2.2009 23:37

Pro p. Stanislawa :

Vím, že správné názvy jsou důležité. Ta má jména ale nejsou špatně, jsou to jen starší názvy - však jste sám psal, že to jsou SYNONYMA. Holt mám starší literaturu a nepracuji v oboru, abych znala všechny novinky. A k těm lat/čes - používám obojí, záleží na tom, s kým zrovna mluvím. Někomu dělá problém poznat i tulipán  :-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 21.2.2009 21:30

zdravim vsetkych,

chcem len poprosit, aby ste k ceskym nazvom davali predsa len aj tie latinske... my na vychode potom lepsie rozumieme:-) napriklad sa mi paci rdesno na obrazku, len bohuzial neviem, co to vlastne je po slovensky... tak v latincine by som ho jednoduchsie nasla...

dik, kamila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 21.2.2009 21:37

rdesno-fallopia aubertii-viz Stanislaw o kousek výš :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.99 (?), 27.2.2009 17:57

Moc prosím o radu k opletce, vypadá to, že s opletkou máte osobní zkušenosti. Bydlíme v řadovce s malou zahrádkou (50m2), sousedé k našemu společnému plotu z pletiva vysadili loni v létě opletku. Přirůstala 20cm/14 dní a už na podzim vytvořila závoj na 2 m2. Je mi jasné, že to je jen začátek a nekonečné zastřihávání nemine ani nás. Ale to, čeho se opravdu děsím, není nadzemní část, která se dá trochu zkrotit nůžkami, ale co ta kytka tropí pod zemí. Nevíte náhodou, jaký rozsah může mít kořenový systém, zda mi nezačnou skomírat rostliny na mé straně zahrádky a zda se nemůže opletka začít plevelně rozšiřovat (oddenky, hřížením, semeny a tak). Ještě mě napadlo, postavili jsme asi 20cm od pletiva treláže, když je nechám porůst třeba nepropustným břečťanem, třeba by opletka k nám neprorůstala a nepořádek by u nás tedy nedělala. Co myslíte? Ale pořád zbývá ten kořenový systém. Děkuju, snad mě vaše reakce uklidní. Romana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 28.2.2009 12:26

Bohužel, Romano, nedokážu říci, kolik místa pod povrchem si naše rdesno-opletka nárokuje pro sebe, protože roste v celkem velké zahradě. Z jedné strany je omezeno zídkou s plůtkem, přes který převisá, v opačném směru je tráva a stromy. Nevšimla jsem si žádných nových výhonů, dokonce v těsné blízkosti rostou i bylinky. Nůžky mám však stále ostře broušený a víckrát za sezónu tvrdě umravňuji rychlé výhony. Spíš co sousedi-je s nimi řeč? H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.99 (?), 1.3.2009 23:04

Hráběnko, díky, samozřejmě s nimi rozumná řeč není, bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 27.4.2009 22:11

Takhle si sousedovic poletka pohrála s naší jabloní!

Co dělá pod zemí nevím, lezla k nám jen vrchem - možná proto, že nás od sousedů dělí betonová zídka, ale koření jim pod betonem. Pod stromem jsem neustále uklízela spadané suché větvičky a šlahouny, ale bylo pod ním příjemné posezení i za mírného deště. Bylo, jelikož strom na podzim nevydržel její váhu a rozlomil se, tedˇ máme už jen pařez. Podle mě je to nezmar a soukromě jí říkám Adéla. Doporučuji - nenechat si Adélu přerůst přez hlavu!

Nedaří se mi vložit foto, ale já to zvládnu...snad

opletka na jabloni
opletka na jabloni
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika