Co teď s vistárií



host - 172.35 (?) 
25.1.2008 14:09, zobrazeno: 9695x

Prosím o radu co ted provést s vistárií která je na stanovišti pět roků a ještě nekvetla. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 80.193 (?), 10.2.2008 13:29

Přesadit, má být orientována na jihovýchod, rovněž je dobré jí zastřihnout  výhon nad očkem, ale pak je možné že vykvete až za rok. Je pravdou, že obvykle vykvetá až sedmým rokem i když se uvádí dva až tři - proto radím trpělivost, stojí to za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vanoušek - (1) - 27.226 (?), 25.5.2008 8:11
Já zasadil vistárii před třemi roky do bečky, a postavil na jižní stranu. první rok moc nerostla, druhý jsem ji zastřihnul, možná až moc. A letos se na dřevě udělali první květy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.7 (?), 6.6.2008 19:55

inak mozno to chce vyviazat vyhony vodorovne, skusali ste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.59 (?), 9.6.2008 9:17

Zasadila jsem vistarii velkou asi 10 cm, patrně semenáč - asi před dvaceti lety k východní straně domu. Rostla, vypadala hezky, ale nekvetla. Zhruba po 15 letech mi spadla čelist - takový vodopád květů jsem nikde a nikdy před tím neviděla. Od té doby tak kvete každý rok. Došla jsem k názoru, že vistarie je nevyzpytatelná krásná mrcha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.170 (?), 4.9.2008 11:20

Plně souhlasím s nevyzpytatelnou krásnou mrchou. Já jsem koupila domek, kde byla Vistarie vysazená minimálně před 25 lety. Bývalá majitelka mi tvrdila, ze ji nikdy nekvetla a měla ji spíše jako stínící plochu. Na podzim jsem provedla velmi, ale velmi radikální řez a napřesrok mě ohromila hned dvakrát neskutečnou záplavou květů. Doporučuji také horizontální uvázání, průběžné zastřihování dlouhých šlahounů během roku a na podzim zastřihnutí za 3 očkem.

Hodně zdaru a trpělivosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.102 (?), 5.9.2008 13:20

mám vistárii asi 10 let už asi 3 roky nádherně kvete jak na jaře tak o něco méně v červenci ale fakt je že ji mám na jih a koncem srpna každý rok skracuji za 3 očkem prý aby se nabudila na květy :Předloni se na ní vytvořili dlouhé kožené lusky nevěděla jsem co snimi tak jsem to tam nechala oni popraskali a semena vypapali do květníků pod vistárií a zakořenili jsou z nich již pěkné rostlinky ptala jsem se co stím a bylo mi řečeno nechat nějaký čas a potom naroubovat źe své rostliny již odkvetlý roub tak to vyzkouším jinak prý by tyto sazenice kvetli až za velmi dlouho tak uvedime

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika