Zamiokulkas - co dělám špatně?



host - 243.142 (?)
17.2.2010 16:17

tato rostlina se jmenuje zamiokulkas.a ta bila tekutina pozor je jedovata

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 248.253 (?), 31.7.2009 17:13

Dobrý den,

mám podobný problém se žlutými lístky a nevím, jestli je to častým zaléváním nebo něčím jiným. Předem děkuji za odpovědˇnebo radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.216 (?), 7.8.2009 9:56

Já mám Zamioculcas na dobře osvětleném místě, ale ne s přímými slunečními paprsky. Pěstování ve stínu se mi neosvědčilo. Mám pocit, že mu vyhovuje teplota okolo 20°C. Zálivka nesmí být moc vydatná, potom žloutnou listy, opadávají a zahnívají. Bez potíží snese kratší období sucha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.42 (?), 25.8.2009 10:54

Já mám Zamiokulkas již 15 let, je velký skoro jako já (170 cm) ve velkém květináči, pod oknem za záclonou na jihovýchodní straně (slunce do 13,00 hod.). Už jsem z něj nadělala spoustu nových rostlin z malých listů na stonku květiny a rozdala kamarádkám. V práci mám jednu z těch vypěstovaných, má 80 cm a 11 listů. Někdy to trvá dva - tři měsíce než začne růst nový list z toho starého zasazeného lístku (až se udělá taková brambora) ale naposled to trvalo od srpna loňského roku do července letos. Teď máme v práci zasazené listy, už mají brambory, ale nový lístek se čtyřmi až šesti lístky zatím nic. Jinak ten můj starý Zamiokulkas mi kvete každý rok dva až tři květy ale vůbec se mi ten květ nelíbí tak ho za měsíc uříznu. Zalévám jednou za týden i v zimě, protože stoji před radiátorem, když se zapomene - nevadí. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.22 (?), 16.4.2010 9:24

Zimokulkas- co dělám špatně?

V koupeném květináči mám lístek ZIMOCULCAS, ale rady v čekém jazyce tu nejsou, proto vám všem děkuji za rady. Po koupi jsem měla květináč v pokoji -východní strana- vedle okna a moc se mu dařilo. Vyrazil 8 výhonů a květináč jsem musela rozřezat, protože byl už moc "šišatý". Přesadila jsem rostlinku do dvou květináčů - v jednom mám 8 a v druhém 6 výhonů, ale těch 8 co vyrazily jsem odřezala- zežloutly (protože jsem začala mnohem víc zalévat).

Po přesazení jsem oba květináče dala do ložnice, kde je mnohem chladněji a taky hodně větrám a objevily se černé skvrny. Dříve jsem ho čas od času osprchovala a tak zálivku moc omezovala. Teď díky vašim radám jsem zimokulkas vrátila do pokoje. Mám ho 3 roky a měří 1m.   DÍKY!!!   Mějte se hezky.  Mirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 16.4.2010 11:41
Manželka zakoupila rostlinu ke konci roku a máme ji v pokoji situovaném na jižní stranu - přímé slunce na ni nedosáhne. Nesnáší přemokření, dokáže si v sobě vodu udržet. Nové výhony mají v současnosti jeden metr! Mirek
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.253 (?), 27.8.2021 13:40

Dobrý den, chci se zeptat, z těch odřezaných listů vyrostou nové, nebo už zůstanou jen odříznuté kousky v květináči? Dostala jsem zamiokulkasy a mají vššchny tři květináče jen pár hezkých listů, velkých cca 50 cm a asi 6 listů je vždy odřízlých, byly uschlé, kytky byly určené na vyhození z podniku. Myslíte,  že bych je mohla zachránit tím. že užíznu všechny a hlízy dám fí nové zeminy? Chtěla bych je dát všechny tři do jednoho květináče a uříznoiut všechny zbylé listy aby mohly růst nové, aby byly všechny stejně velké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.216 (?), 7.8.2009 9:48

Pokud srovnáváte Zamii a Zamioculcas, pak jste na velikém omylu, jedná se o dvě různé rostliny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.142 (?), 17.2.2010 16:17

tato rostlina se jmenuje zamiokulkas.a ta bila tekutina pozor je jedovata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika