Vánoční hvězda



host - 19.98 (?)
13.12.2018 21:43

To jste na omylu. Kometa bude sice vidět pouhým okem ale až cca sobota-neděle, To co jste viděl dnes ráno jako opravdu silnou záři byla planeta Venuše.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 4.1.2012 16:28, zobrazeno: 7039x

Vánoce jsou za námi a já nevím jak uchovat hvězdu. Začaly jí opadávat listy i květy. Nevím jestli ji mám málo zalévat nebo více ale přemokření jí asi neprospívá. A na jakém místě co se týče světa a tepla by měla vydržet do příštích vánoc. Týká se to i kaktusu, protože máme v bytě dost teplo. M Díky R. 

Vánoční hvězda a kaktus
Vánoční hvězda a kaktus
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 17.1.2012 12:18

Dobrý den, z mojí zkušenosti vím, že přechovávat vánoční hvězdu je docela složité. A ikdyž se mi to povedlo, přes léto jsem jí měla v záhonu ve stínu v zahradě, tak už stejně nebyla nikdy tak krásná, jak bych chtěla. Kaktus mám normálně na parapetu, zalévám velmi mírně, aby moc nepřeschlo, ale zároveň nestál ve vodě a kvete mi každý rok, někdy i víckrát. V bytě máme také hodně teplo a to podle mě vadí hlavně té hvězdě. Takže každý rok kupuji novou a někdy do vánoc i víckrát, protože po dobu adventu mi opadá a uschne. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.107 (?), 17.1.2012 12:23

Dobrý den, take mi vsichni rikali, jak je to slozite a ze se mi to nepovede, ze to chce zakryvat atd. Je to asi 3 roky, co mam porad stejnou vanocni hvezdu, po Vanocích ji dám do pokoje pro hosty, kde neni tak velke teplo, tak kolem 18 stupnu, dam ji na parapet na okno, ktere je na vychod. Zalévám podle potřeby, obcas dam hnojivo na pokojove kytky, a vzdy zacatkem prosince se obarvi listy na cerveno a na Vanoce ji mám porád krasnou. Nestriham ji. To ze opadá je normální, nebo alepson me vzdy opada a znova obrazí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
katkacz - (5) - 86.154 (?), 25.2.2012 21:18

Dobrý den, mám vánoční hvězdu tři roky na jižním okně v ložnici. přes léto, kdy podlévám truhlíky, podliju i hvězdu, dvakrát týdně s hnojivem, jinak bez. červené listy začly růst v listopadu a jsou pořád.  opadání je normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.12.2018 18:49

S "vánoční hvězdou" jsem měl dnes na zahradě před rozedněním silný zážitek. Nebyla sice červená, ale spíše zelená. Dokonce bych řekl, že byla na obloze umístěna tak někde nad Betlémem. Asi to byla skutečně kometa Wirtanen. Opravdu velká záře. V neděli prý bude vidět nejlíp. To budu v horách, takže mám znovu šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.98 (?), 13.12.2018 21:43

To jste na omylu. Kometa bude sice vidět pouhým okem ale až cca sobota-neděle, To co jste viděl dnes ráno jako opravdu silnou záři byla planeta Venuše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika