Tropicke rostliny ze semen



host - 229.90 (?)
27.11.2008 8:01

Najděte si na netu osiva, tam je toho dost, je to vždy u každé rostliny popsané.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Dworzaaa - (2) - 140.1 (?), 26.11.2008 13:47, zobrazeno: 18572x

Dobry den. Vypestoval nekdo uspesne ze semen rostliny:

Gloriosa

Heliconia

Eucalyptus

Passiflora

Strelitzia

?

pokud vite jak alespon nejakou z techto rostlin uspesne naklicit mohli byste mi prosim rict jak na to? jakou zeminu pouzit, kdy zaset, proste vsechny postrehy... diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 26.11.2008 17:41

Já jsem viděl prodávat semena strelitzie, takže ta by měla jít.Ostatní druhy netuším.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.1 (?), 26.11.2008 18:02

mno tak teoreticky by melo jit vypestovat ze semenevsechno xoD

me de jen o to, zjistit, jak tem rostlinam pripravit co nejlepsi podminky pro kliceni :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 26.11.2008 22:19
mam zkusenosti s mučenkou, stacilo dat semena do vysevniho substratu a vyklicila bez problemu, uplne jednoduse... takze zde se nebojte! jen hold kvete az 2.rokem od vysevu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dworzaaa - (2) - 140.1 (?), 26.11.2008 23:07

a doba výsevu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 27.11.2008 1:05

ps - jinak semena Gloriosy mám, letos kvetla jako divá, ale bude to z nich asi dlouho trvat, měla jsem hlízu od Starkla a kvetla až druhým rokem - 6 květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.90 (?), 27.11.2008 8:01

Najděte si na netu osiva, tam je toho dost, je to vždy u každé rostliny popsané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.34 (?), 12.1.2009 11:47

Dobrý den, semínka mučenky jsem zasadila minulý rok. Ovoce bylo koupené v Kauflandu a než je synek stihl všechno sníst tak jsem si pár semínek schovala. Dala na pár dní do lednicea pak zasadila. Sadila jsem 3 druhy mučenek takže nevím která vyrostla, ale bylo jich hodně. Jeden druh byl hodně vitální, takže jsem jej na jaro přesazovala snad 3x a v srpnu mi začala kvést....Dokonce zůstalo i pár plodů, ale po přesunu domů bohužel opadli... Ve stejnou dobu jsem sadila i semínka z Koexfloru ale nevyrostlo vůbec nic...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.166 (?), 12.1.2009 21:02

Sela jsem kdysi eukalypty, Eucalyptus citridorus a pak ještě jeden druh, ten už si bohužel nepamatuji. Z čerstvě koupených semen to bylo velmi snadné, sela jsem po jednom semínku do rašelinových květináčků, vyrostly úplně všechny. Ale zbytek semen velmi rychle ztratil klíčivost, zkusila jsem je dosít ani ne po půl roce a nevyrosto ani jedno. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tushalay - (7) - 138.82 (?), 28.8.2009 14:43

Strelitzie se dá ze semen vypěstovat. Trvá ale dlouho, než vyklíčí (v řádu měsíců) a ještě mnohem délě, než poprvé vykvete (v řádu let). Takže je potřeba trpělivosti:)

Semena se zbaví oranžového oplodí (pakliže ho ještě mají) a na 24 hodin se namočí do vody. Poté se vysejou do teplé vlhké zeminy; klíčení trvá 1-6 měsíců, v mém případě to byly měsíce tři. Vysel jsem je do normální půdy, kterou jsem si nakopal na zahradě a už si nepamatuju, kdy jsem je vysel, ale vzhledem k různě dlouhé době klíčení podle mě doba výsevu není relevantní. Když mi semenáčky trochu vyrostly, přesadil jsem je a poprvé mi vykvetly za čtyři roky od výsevu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika