prosím o radu



Lib. - (22) - 180.65 (?)
29.1.2009 17:26

Moc pěkné. A paní Jano, jak řešíte zatemňování?  Libuše

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 167.53 (?), 27.1.2009 8:17, zobrazeno: 18600x

Může mi prosím někdo poradit co mám dělat s Vánoční hvězdou, když mi opadaly všechny zelené listy a zůstala mi jen červená koruna? Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.98 (?), 28.1.2009 15:11

Vyhodit!

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.161 (?), 28.1.2009 15:43

Já bych s vyhazováním počkal - zkusil bych mírně zalévat, aby nepřeschla a myslím si, že za nějakou dobu by na vrcholu měly začít vyrážet nové listy. Když shodila listy - nepřeschla nebo není v chladu? Milan1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 28.1.2009 17:45

Prosím všechny: pište do názvu zprávy výstižnou formulaci, oč se jedná; "prosím o radu" je velmi neurčité!

Vánoční hvězdu málokdo dovede při příštích Vánocích k opětovnému kvetení; květy a červené listeny se vytvářejí jen ve specifických podmínkách krátkého dne.

Pokud však jde o pěstování rostliny jako takové (bez extrémního nároku na další kvetení), pak potřebuje většinou teplo a vlhko. Opadaná rostlina - pokud není vyloženě zaschlá anebo hodně nachlazená - velmi často opět obrazí.

Tak je na Vás, co s ní uděláte (jestli ji podle Karlose vyhodíte anebo se ji pokusíte pěstovat dále).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 28.1.2009 23:29

Uschlá není, to by shodila i ty červené listeny. Opatrně zalévat, opravdu jen aby neuschla, a seříznout asi na 1/3 výšky rostliny. Obrazí a rozkošatí. Mě letos dokonce znovu kvetla, a to jsem ji ani nezakrývala před světlem. Jen byla v místnosti, kde se večer nesvítí.           Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 29.1.2009 7:24

Vánoční hvězdy nejsou tak uplně normální kytky. Jsou to záměrně fytoplazmou nakažené kytky, které ne každému fungují. Především se nesmí podceňovat nároky na teplo a výživu. Sice jsou už dneska odrůdy, které snesou při kultivaci nižší teploty, ale většina má nároky vyšší.  Zahradníci v létě z přezimovaných matečnic nadělají řízky a ty po zakořenění kultivují v dost teplých prostorách, pak to valí, opravdu to jede. Teplota se sníží až při vybarvování tušim. Ještě jsem neviděl opravdu pěknou vánoční hvězdu doma, u kohokoliv, jen jeden člověk má v kanclu asi po dvou letech po zakoupení stále dobře vypadající hvězdu, co se vybarvila. Obvykle ale vídám zdegenerované chudáčky s několika málo lístečky, co ani neudělají souměrnou hvězdu, a po čase se to stejně vyhodí... chce to teplo, správný řez a td.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 29.1.2009 10:11

S vybarvováním jsem neuspěl, ale přes léto rostly v hlubší (jinou jsem nezkoušel) nádobě skvěle. Souměrné, dobře se množí, takže jako zelená k panašovaným rostlinám jdou použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 29.1.2009 11:45

žena jí dala do sklepa vedle okénka..sem tam jí v létě zalila v říjnu jí dala do ůplné tmy..na svátky byla zase hvězdou, ani sama neví jak to pořídila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 29.1.2009 14:44

Takto mi vykvetla 3 roky stará hvězda.Najaře jí seříznu a letním venku.Jana

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lib. - (22) - 180.65 (?), 29.1.2009 17:26

Moc pěkné. A paní Jano, jak řešíte zatemňování?  Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika