Pomoc při pěstování CBD v interiéru



host - 238.28 (?)
23.11.2023 4:16
Myslíte něco jako tohle?
Umělé slunce
Umělé slunce
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 210.248 (?), 21.11.2023 12:05, zobrazeno: 1135x

Ahoj všichni pěstitelé, právě se chystám začít pěstovat CBD v interiéru pro léčbu epilepsie. Jsem nováček v této oblasti a rád bych využil kolektivní moudrost této komunity, abych se ujistil, že mé rostliny dostanou správnou péči. Plánuji použít LED světla o výkonu 400W pro prostor o velikosti 1 metr čtvereční. Myslíte, že je to dostatečné, nebo bych měl pořídit silnější?

Co se týče substrátu, četl jsem, že s kokosem se dosahují lepší výsledky, ale normální půda je mnohem jednodušší. Jelikož jsem začátečník, zvolím normální půdu, aby to bylo jednodušší. Nebo si myslíte, že je lepší rovnou pěstovat v kokosu? Budu pěstovat ve 7litrových květináčích, to bude dostatečné, ne?

Na internetu jsem viděl mnoho různých semen CBD a po hodně čtení si myslím, že zkusím pěstovat Critical CBD. Vybral jsem si tato semínka kvůli jejich rychlosti a jednoduchosti, ale jsem otevřený dalším návrhům. Pokud někdo pěstoval CBD v interiéru a má zkušenosti k sdílení, rád si je poslechnu! Od procesu klíčení po sklizeň je každá rada vítána.

Jedním z výzev bude udržování konstantní teploty, protože místnost, kde budu pěstovat, je vždy velmi studená. Doufám, že nízké teploty nezastaví růst rostlin, předpokládám, že budu muset použít nízkovýkonný ohřívač. Mým konečným cílem je produkovat vysokokvalitní CBD olej, protože jsem četl o jeho přínosech v případech epilepsie. Děkuji všem za vaše rady a pomoc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.235 (?), 21.11.2023 15:03
Spíš by Vám asi pomohli na grower.cz Samotný výkon led málo říká, když není známo spektrum. Pěstitelé konopí často oslavují až šilené výkony osvětlení. U tvorby účinných a aromatických látek potom někdy hrají významnou roli další části spektra (UV,...) Já zkouším pěstovat obyčejné kytky pod cca 240 W na 1,44m² a zatím to vypadá ok, ale svítím jen ve vlnových délkách fotosyntézy. Substrát, je to jedno, vhodných jich je asi milion, na bázi prostupných materiálů. Stačí i rašelina s pískem, ale s lehčenými se líp manipuluje. (Ideální perlit, klidně ten stavební, s rašelinou. Zahradní zem moc uvnitř nefunguje)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 21.11.2023 17:57

Asi jste si trochu spletl fórum. Tuhle zeleninu tu pěstuje málokdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 22.11.2023 21:59

Nemám zkušenosti s pěstováním konopí. Ale pěstuji rajčata pod umělým osvětlením. A poučil jsem se o tom, že světelný výkon jednoho zdroje není až tak moc klíčem k úspěchu. Tím je, podle mé zkušenosti, rozložení zdrojů v prostoru a také vzdálenost mezi rostlinami a zdroji světla. Je to i logické: jakkoliv silnou palbu jim dáte z jednoho směru, bude osvětlena jen část rostliny. Kdežto při běžném pěstování venku jsou osvětleny všechny části. Mám tedy zato, že se vyplatí mít víc zdrojů menšího příkonu, umístit je tak, aby co možná největší část rostlin byla osvícena a přizpůsobovat pružně vzdálenost zdrojů.

Tím LED zdrojem 400 W myslíte růstový celospektrální panel, ne? Drahá záležitost, ale jen osvětlení z více-méně jednoho směru. Dostatečné, dokud jsou rostliny malé. Ale vy potřebujete vysoký obsah CBD v celé rostlině, když už je plně vzrostlá, takže stíní své spodní části. Jako moje rajčata.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.28 (?), 23.11.2023 4:16
Myslíte něco jako tohle?
Umělé slunce
Umělé slunce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 23.11.2023 17:58

Ani ne. Spíš jsem měl na mysli růstové LED žárovky, které lze použít v běžných E27 objímkách. Ty mám zavěšené v různých výškách a mohu jejich pozici libovolně měnit podle toho, jak rostou rostliny. Jsou převážně v červeném a modrém spektru, doplněné pak několika celospektrálními LEDkami. Ta na fotce má příkon 54W. Jsou to žárovky přímo na konopí a mně se na rajčatech neosvědčily. Mám jich tu 5 a pokud byste měl zájem, můžu vám je lacino přenechat.

Milan HP

LED růstová žárovka
LED růstová žárovka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika