Padání listů u ibišku



myn - (49) - 136.89 (?)
3.6.2013 14:54

Taky je hnojím Kristalonem (1x za 14 dní), ale bude chyba v tom přesazení. trochu jsem to očekával a nechtělo se mi do toho :-). Dík za rady, přesadím je.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
myn - (49) - 136.89 (?), 24.5.2013 8:03, zobrazeno: 7691x

V práci mám na jižním okně (uvnitř) v samozavlažovacím truhlíku pět ibišků. Občas je ostříhám, vyrazí krásné zdravé výhony, ale za chvíli začnou padal listy, rostliny mají malé světlé listy, rostouk, kvetou, ale pořád uklízím opadané listy a rostliny jsou docela nevzhledné. Doma mám ibišek v kuchyni, kde má dle mého názoru málo světla a ten má krásné velké tmavé listy, nepadají mu, ale nekvete. Zdálo by se, že mu vadí přímé slunce, ale to by měl mít obišek naopak rád ne? Ten truhlík je už několik let nepřesazovaný, tak že by byla chyba v tom?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.35 (?), 2.6.2013 18:50

Pokud je v truhlíku několik let stejná zemina, bude opravdu vyčerpaná a ibiškům chybí živiny.Stará zemina může být navíc zasolená atd. Na jižním slunečném okně se budou rostlinky snažit a pokvetou, ale díky podvýživě živoří. Ibišek je náročný na živiny, protože spoustu energie dává právě do těch krásných květů.Doporučuji zeminu v truhlících vyměnit a pokud ibišky kvetou, tak hnojit každý týden. Používám Kristalon plod a květ a přesazuji každoročně.Ibišky mají rády i hnojivo pro rajčata, ale nepohrdnou jakýmkoli univerzálním hnojivem pro kvetoucí rostliny.Jsou to tropické kytičky, milují sluníčko a hodně krmení a v létě i vody. Pokud nechcete rostlinky přesazovat, stačí odebrat z truhlíku zeminu kam až to půjde a dosypat novou. Hodně zdaru!:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
myn - (49) - 136.89 (?), 3.6.2013 14:54

Taky je hnojím Kristalonem (1x za 14 dní), ale bude chyba v tom přesazení. trochu jsem to očekával a nechtělo se mi do toho :-). Dík za rady, přesadím je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.106 (?), 7.8.2014 10:14

Tak nevím ibišky hnojím 1x týdně a přesazuji káždý rok a stejně mi padají listy i květy. Prosím o radu, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.88 (?), 7.8.2014 12:55

Ibišky přesazuji, když už nemají v květináči žádnou zeminu. Nehnojím. Zalévám, když už klopí listy. Listy sice odspodu opadávají, ani tolik nerostou, ale kvetou jako blázni...  ... Asi pud sebezáchovy...  wink   Lída

ps - některým kytkám nadbytek péče nevyhovuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika