Oxalis



hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 218.19 (?)
22.10.2012 20:19

já jsem si z jedné rostlinky jich postupně namnožila již nepočítaně a co jsem rozdala - prostě vyklopím z kvetináče rozříznu na dva, tři díly a znovu zasadíma a on hrozně rychle utvoří pěknou košatou rostlinu a stále kvete.

hnojím hnojivem na pokojovky , v létě pokud jsou venku tak kristalonem na květ



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 239.2 (?), 22.10.2012 17:30

Oxalis pěstuji více jak 15 let. Mám stále stejnou rostlinku, ani se nezmenšuje, ani nezvětšuje, jelikož lístky průběžně uvadají a upadají od hlízek. Kvete stále a nikdy jsem ho ani nepřesazovala. Je to vyloženě odolná květinka. Stačí malinký útržek od hlízky dát do vody, a za pár dní pustí kořínky a máte další rostlinku.  Přihnojuji pouze občas pár kuličkami NPK - hodím na hlínu a ty se postupně rozpouštějí. Má rád hodně vody, pořád stojí lehce ve vodě. Pokud je suchý, lístky leží jako "mrtvolky", jakmile se zaleje, okamžitě se zvednou. Je tedy nenáročný na péči, proto doporučuji.Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 218.19 (?), 22.10.2012 20:19

já jsem si z jedné rostlinky jich postupně namnožila již nepočítaně a co jsem rozdala - prostě vyklopím z kvetináče rozříznu na dva, tři díly a znovu zasadíma a on hrozně rychle utvoří pěknou košatou rostlinu a stále kvete.

hnojím hnojivem na pokojovky , v létě pokud jsou venku tak kristalonem na květ



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika