Oleandr



host - 120.236 (?)
20.7.2010 20:54

Micuko, já je taky vyvážu, ale dala jsem jim čas, protože lehly opravdu během jednoho dopoledne před tou bouřkou, tak se mi to nezdálo. alena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 178.81 (?), 13.4.2010 16:37

V původních oblastech nerostou oleandry v suchu ale v podobných biotopech, jako naše vrby - říční břehy, močály, bažiny...

Oleandr chce větve na slunci, ale kořeny ve vodě - tedy ne v zimě, to chce sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.21 (?), 19.7.2010 14:37

já mám takovou zkušenost, že olendr potřebuje "nohy ve vodě a hlavu v teple" Takže teď v těch vedrech je zalévám i dvakrát denně. Na podzim je skoro o polovinu zkrátím a tím se podpoří jejich olistění a zahuštění. Kvete pouze na nových výhonech. Zatím se mi to osvědčilo. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.236 (?), 20.7.2010 12:45

Od poledne před bouřkou (minulý týden) se všem oleandrům svěsily výhony s květy. Stále se ještě nevzpamatovaly. Jsou ohnuté, jakoby uvadlé, nedostatkem vody to nemůže být, snad reakce na změnu počasí, stalo se vám to někomu také? alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 20.7.2010 20:04

Ahojky, stalo.Polovina výhonů lehlaJsou to ale mladé, nezdřevnatělé výhony.Oleandr byl vloni na jaře dost razantně seříznutý.Přidala jsem kolík vyvázala a kvete vesele dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.236 (?), 20.7.2010 20:54

Micuko, já je taky vyvážu, ale dala jsem jim čas, protože lehly opravdu během jednoho dopoledne před tou bouřkou, tak se mi to nezdálo. alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.75 (?), 27.5.2010 13:50

Oleandry mám již mnoho let, husté krásně kvetoucí ve čtyřech barvách a nejlepší hnojivo je ředěný rozkvašený slepičí trus, tak jednou měsíčně. Násada květů je i třikrát za sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.198 (?), 18.4.2010 7:03

Z dovolené jsem si taky přivezla řízky, ale neujaly se.Neměla jsem je v tmavé sklenici. Kamarádka říká, že se neujaly proto, že nebyly odřezány z hlavního stonku.Ví někdo jak to je? Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 48.243 (?), 18.4.2010 9:48

Nevím sice, co přesně myslíte tím hlavním stonkem, ale zakořeňují se vždycky letorosty - to znamená ty nejmladší výhony,  nejlepší jsou kolem 20 cm, ale ještě bez viditelných poupat na konci.

Na barvě sklenice nezáleží, vždy jsem je měl v průhledné sklenici s čistou vodou bez stimulátorů. Spíše záleží na barvě květů, čím prošlěchtěnější - neobyčejná barva či vůně - tím hůř pouštějí kořínky.

Důležité je, aby příliš nevyschly během převozu, řezat pokud možno před odjezdem, dát do mikrotenového sáčku, ústy vysát ze sáčku pokud možno všechen vzduch a sáček dobře uzavřít - stočit a zatáhnout gumičkou do vlasů. V těchto podmínkách se z řízků neodpařuje voda a vydržely mně i 10 dní. Cestou nezapařit, pozor na slunce..

Doma seřízkout pod listem,  spodní listy odstranit, nechat 3 horní a šup do vody... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.198 (?), 19.4.2010 7:09

Děkuji za radu, letos vyzkouším.Jeden mám krásný plnokvětý něco mezi růžovou a broskvovou barvou tak doufám, že se podaří.Má jenom tři větve, vloni výhonky neměl, ale cosi už roste.Do buchlovické zahrady jezdíme alespoň 2x ročně, je se tam na co dívat.Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 19.4.2010 10:30

oleandr má na dřevnatých větvičkách černé tečky... nechat nebo odstranit postižené výhony? Může to být plíseň?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika