Nevíte, co je to za rostlinu?



hrubaromana - (1) - 220.133 (?) 
5.5.2011 10:20, zobrazeno: 7828x

Dobrý den, můžete mi pomoc zjistit, co je to za květinu? Dostala jsem ji a nebyl na ni žádný štítek. Je nízkého vzrůstu a má spoustu malých fialových květů ve tvaru zvonečků. Děkuji za radu



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 229.83 (?), 5.5.2011 13:24
je to zvoncek campanula
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.14 (?), 5.5.2011 19:09
Zdravím.Opravdu se jedná o Campanulu-zvonek.Sama jsem si ho minulý měsíc v kauflandu koupila a mám s ním problém, začali schnout kvítky.Tímto bych se i já chtěla optat co s ním mám dělat, jak zalívat a kam ho mám dát aby se mu dařilo.Chtěla jsem si koupit květináč který bych zavěsila poblíž okna, ale nejsem si jistá co ta rostlinka potřebuje.Děkuji Lucka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.6 (?), 5.5.2011 20:57
Campanulku byste neměla mít moc v teple, tak 18st., ale hodně světla, i přímé slunce. V suchém vzduchu postřikovat, nepřelívat. Nevím, jestli myslíte poblíž okna uvnitř nebo venku. Venku se mu to bude líbit. Modré formě se říká ženich, bílé nevěsta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 6.5.2011 23:44

Je to zvonek Campanula portenschlagiana, ten závěs by se mu líbil, dělá převisy. Snese slunce i polostín, chce čerstvý vlhčí vzduch, nejlépe by se mu líbilo někde na terase (pokud máte možnost). Jak bylo psáno zalévat, ale nepřelévat. Zimu mi venku nepřežil, prý mu vadí zimní vlhko.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika