Název rostliny



Amazonka - (43) - 79.28 (?)
25.11.2010 20:40

Kozicka, listy té rostliny jsou cca 25 - 30 cm dlouhé, široké 1,5 - 2,0 cm a jsou spíš jemné, něco jako u zelence. Nyní rostlině začínají hnědnout konce listů, jako by se chtěla uložit k zimnímu spánku (pokud teda neodchází do věčných lovišť).Zvažuju, že ji asi omezím zálivku, dám do chladnější místnosti a budu doufat, že se na jaře probere k životu.

Klivie to pochopitelně není, ta má oproti této tuhé, tmavo zelené.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 22.11.2010 22:52, zobrazeno: 28689x

Získala jsem tuto rostlinu, dárce o ní nic neví, ani zda kvete, ani jak se má pěstovat. Posílám foto. Cibule či spíš hlíza je jakoby složená. Pomůžete mi ji určit?



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.35 (?), 23.11.2010 15:33

Nejsem si jistá, ale mohla by to být chladnomilná orchidej CYMBIDIUM.Zkuste to zadat do vyhledávače jestli je to ona.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.216 (?), 23.11.2010 16:28

Hmmm, mohl by to byt Agapanthus? Pokud ano, skutecne hezky kvete na jare/zacatkem leta. Aby kvetl, potrebuje dost vody a hodne svetla/slunce. Nepresazujte, nebo nepokvete tri roky, v tom se chova jako pivonka. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 23.11.2010 23:04

Agapanthus ani CYMBIDIUM to není, s tím jsem to již porovnávala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 24.11.2010 1:05

Amazonko, kdyz to neni Agapanthus tak treba neco z Amaryllidaceae rodiny? Tezko rict. Lamu si hlavu, proc tak velika a zdrava rostlina nekvetla?Ja mam Agapanthus a v lete jsem ho uz musela rozdelit.. chtela sem Vam nabidnout, ze vyfotim listy na porovnani, ale kdyz jse to jiz porovnala tak to samozrejme nema cenu. Ja tyto rostliny pestuji jen bokem, takze skutecne nevim jak je rozpoznat kdyz nemaji kvet.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 24.11.2010 23:20

Trochu kacířský návrh - nemohla by to být pořádně oškubaná klívie? Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 25.11.2010 0:50

Eleno, musim odepsat, neb miluji Vas smysl pro humor!  Ale, oskubana klivie asi ne neb ta ma o trochu sirsi listy.  Muze to byt i hippiastrum nebo klidne i nejaka lilie. Treba se ozve 'odbornik' jinak patholog a udelat DNA.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 25.11.2010 20:40

Kozicka, listy té rostliny jsou cca 25 - 30 cm dlouhé, široké 1,5 - 2,0 cm a jsou spíš jemné, něco jako u zelence. Nyní rostlině začínají hnědnout konce listů, jako by se chtěla uložit k zimnímu spánku (pokud teda neodchází do věčných lovišť).Zvažuju, že ji asi omezím zálivku, dám do chladnější místnosti a budu doufat, že se na jaře probere k životu.

Klivie to pochopitelně není, ta má oproti této tuhé, tmavo zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 25.11.2010 22:12

Amazonko, ja pochopitelne nevim co je zelenec  Asi nemate moznost se zeptat Vaseho pritele jak ji udrzoval pres zimu?  Ulozit k zimnimu spanku je snad vychodisko, ale pokud je to neco tropickeho nebo polo-tropickeho tak nevim jak na to tak mala rostlina bude reagovat? Kolik stupnu je 'chladnejsi mistnost'? Agapanthus co mam (bily a modry)  ma taky jemne - tenke listy- prostredne zelene; v nejsirsi casti 2 cm ale delka se pohybuje od 20 -50 cm.  Dolni listy hnednou a upadnout normalne. Konce listu hnednou i v nejlepsich rodinach. Mne taky nektery hnednou (hlavne ty starsi) a klidne spicky ufiknu a hlavu si z toho nedelam, kdyz myslim, ze vim cim to je. Horsi je kdyz nevim nebo kdyz hnednou novy listy (jako ty v srdicku).  Tak to je problem. Ja skutecne nerikam, ze mate Agapanthus, neb ja to podle fotky nepoznam, ale zdalo se mi, ze je to podobne. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.35 (?), 26.11.2010 14:29

A ještě mě napadla jakubská lilie?Koukněte na net.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika