Monstera - presazovani na zimu



host - 32.183 (?) 
10.11.2017 13:40, zobrazeno: 3235x

Zdravim, zhruba pred tremi lety jsem dostal monsteru a bohuzel jsem ji nevenoval peci jakou si zaslouzi a ani jednou jsem ji nepresadil. Na rostline je videt ze kvetinac je ji velmi tesny a zacina mi to davat najevo zloutnutim listu. Chystam se ji presadit, ale zde par faktoru kterych se bojim. 1 blizi se zima a to neni vhodny cas k presazovani. 2 na rostline vyrusta novy list a bojim se ze pri presazeni redukci korenu zajde nebo,,zparchanti,, 3Nekolik vzdusnych korenu jsem umistil do vetsi nadoby s vodou ve ktere se mi za par mesicu utvoril husty chomac korenu zhruba o velikosti fotbaloveho mice a bojim se ze pri presazovani se koreny odlomi a rostlina bude stradat. Poradte mi prosim jak bych mel postupovat, jestli presadit nebo jestli staci prihnojit a presazeni nechat na jaro. Je to krasna kvetina navic darek tak bych ji rad dostal do lepsi kondice, predem dekuji za info.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 10.11.2017 16:21

Zkuste opatrně zasadit ten nový koř.ůtvar do nádoby s vhodným substrátem -bez přerušení kontaktu s původní rostlinou. Původní květník se můžete pokusit nakřápnout-uvolníte tlak, vložit i s ním do většího a celkové přesazení nechat na jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.119 (?), 11.11.2017 23:39

vůbec si nedělejte těžkou hlavu. Kupte zeminu pro pokojové rostliny a květináč tak velký, aby se do něj pohodlně vešly všechny kořeny. Na jaro není třeba čekat, spíš by vám monstera do té doby ještě víc zchátrala. Mám s nimi letité zkušenosti jak v bytě, tak halách v práci. Když má dostatečný květináč a slušný, nezasolený substrát, roste jak plevel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.183 (?), 12.11.2017 0:41

Dekuji za radu, radeji pockam nez se rozbali novy list a presadim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.119 (?), 12.11.2017 20:40

Správně, přesně tak to udělejte. Kořeny z vody máte jako bonus. Až se zadaptují na substrát, uvidíte, jak krásné a velké listy Vám budou na rostlině narůstat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika