Lepkavá myrta



host - 38.75 (?) 
27.3.2008 12:28, zobrazeno: 15000x

Mám malé řízky myrty z loňska v květináči za oknem. Krásně rostou, ale jsou jako orosené a kapky jsou lepkavé. Škůdce nevidím. Vůbec nevím, co to je. Prosím o radu. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 38.75 (?), 27.3.2008 12:36

Ještě jedna možnost. Moje malá dcerka mi rostliny občas postřikuje, všimla jsem si, že i květináč je lepkavý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 27.3.2008 12:59

Takže Váš dotaz jste si zodpověděla sama, nebo chcete ještě zjistit, čím to stříká?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.75 (?), 27.3.2008 20:59

Já si to nezodpověděla sama, já to nevím, jestli to udělala dcerka.Nemám žádné zkušenosti s myrtou, nikdy jsem ji nepěstovala, řízky jsem dostala, tak se ptám, zda náhodou nepouští nějakou šťávu.Jednu rostlinu, co pouští lepkavou šťávu, totiž mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 28.3.2008 8:24

Myrta by za normálních okolností neměla žádnou lepkavou hmotu sama pouštět, jedině kdyby byla obalena mšicemi, tak by to byl produkt od mšic, to byste si určitě všimla, ještě zkuste vypátrat, čím dcerka stříká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.92 (?), 28.3.2008 12:36

Pořádně se podívejte na větvičky, nejsou-li tam"přilepené" oválné, jakoby voskovité, mírně vypouklé štítky: puklice v různých stadiích vývoje. Taky jsem je kdysi míval na myrtě (nyní už tu myrtu nemám) a bývala také olepená. Postřik: můj oblíbený SUMITHION - hodně jedovatý ale jako jeden z mála insekticidů systemický - tedy "vsýkne se" do rostliny a rozvádí se jejími cévními svazky: tak se dostane i k těm puklicím - přes voskový povlak jim totiž jinak nic nevadí. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.75 (?), 31.3.2008 8:20

Josefe, děkuji za radu.Měl jste pravdu, jsou tam puklice.Zpočátku nebyly vidět.Rostlinu jsem omyla a lepkavá šťáva se brzy zase objevila.Pak jsem uviděla i ty potvůrky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika