Ledviník - co dělám špatně?



host - 245.57 (?)
6.11.2020 15:30

Co jsem vypozorovala, kytky chtějí chladno a vlhko, a nejlépe se jim daří na východní straně. Tuto kytičku měla tchýně ve staré chalupě, takže vlhko topení v kamnech, kytka byla nádherná, u nás, v novostavbě, ani náhodou, i když jsem rosila a hnojila. Každá rostlinka chce svoje, jinak, i přes dobrou péči, se jí nebude dařit. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 243.241 (?), 5.11.2020 21:04, zobrazeno: 631x
Dobrý den, mám ledviník umístěn cca 2 m od okna na vyšší skříňce. Myslím, že světla má dost. V bytě máme sušší vzduch, takže několikrát týdně rosím a navíc mám pod květináčem podmisku s vlhkým kamínkovým pískem. Zalévám tak, aby byla zemina stále vlhká. Přesto je poslední cca měsíc ledviník opelichaný a hnědnou mu lístky. Poradíte? :(
Ledviník
Ledviník
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 6.11.2020 6:50

Rada zní-všeho s mírou, pro začátek přestat rosit, ubrat zálivky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.5 (?), 6.11.2020 15:12

Všichni, co měli či mají krásné ledviníky je mají v chodbě, či nějaké chladnější místnosti a zalévají stylem 1týdně ho normálně zaleju. Nikdo ho nerosí. Já mám běžně 24st a už jsem jich několik pokusně zahubilasad Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.57 (?), 6.11.2020 15:30

Co jsem vypozorovala, kytky chtějí chladno a vlhko, a nejlépe se jim daří na východní straně. Tuto kytičku měla tchýně ve staré chalupě, takže vlhko topení v kamnech, kytka byla nádherná, u nás, v novostavbě, ani náhodou, i když jsem rosila a hnojila. Každá rostlinka chce svoje, jinak, i přes dobrou péči, se jí nebude dařit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.241 (?), 7.11.2020 17:30
Děkuji za reakce. Myslím, že podmínky má jinak dobré, nemáme v bytě přetopeno, není ani blízko topení... Zkusím ubrat zálivky i rosení, třeba mu moje přehnaná péče vadí. Jednou jsem ho už zachránila, když zůstal během týdenní dovolené v létě v bývalém bytě, kde bylo šílené teplo, to se tehdy choval stejně, ale to jsem chápala, byl sice zalitý, ale bez rosení v suchém, teplém vzduchu. Stačilo ostříhat, zalít, pohnojit a rosit, a do 14 dnů byl zas krásný. Tak uvidíme, jestli mi dá šanci a vzpamatuje se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika