Ledviník - co dělám špatně?



host - 148.5 (?)
6.11.2020 15:12

Všichni, co měli či mají krásné ledviníky je mají v chodbě, či nějaké chladnější místnosti a zalévají stylem 1týdně ho normálně zaleju. Nikdo ho nerosí. Já mám běžně 24st a už jsem jich několik pokusně zahubilasad Konvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 243.241 (?), 5.11.2020 21:04, zobrazeno: 629x
Dobrý den, mám ledviník umístěn cca 2 m od okna na vyšší skříňce. Myslím, že světla má dost. V bytě máme sušší vzduch, takže několikrát týdně rosím a navíc mám pod květináčem podmisku s vlhkým kamínkovým pískem. Zalévám tak, aby byla zemina stále vlhká. Přesto je poslední cca měsíc ledviník opelichaný a hnědnou mu lístky. Poradíte? :(
Ledviník
Ledviník
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 6.11.2020 6:50

Rada zní-všeho s mírou, pro začátek přestat rosit, ubrat zálivky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.5 (?), 6.11.2020 15:12

Všichni, co měli či mají krásné ledviníky je mají v chodbě, či nějaké chladnější místnosti a zalévají stylem 1týdně ho normálně zaleju. Nikdo ho nerosí. Já mám běžně 24st a už jsem jich několik pokusně zahubilasad Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.57 (?), 6.11.2020 15:30

Co jsem vypozorovala, kytky chtějí chladno a vlhko, a nejlépe se jim daří na východní straně. Tuto kytičku měla tchýně ve staré chalupě, takže vlhko topení v kamnech, kytka byla nádherná, u nás, v novostavbě, ani náhodou, i když jsem rosila a hnojila. Každá rostlinka chce svoje, jinak, i přes dobrou péči, se jí nebude dařit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.241 (?), 7.11.2020 17:30
Děkuji za reakce. Myslím, že podmínky má jinak dobré, nemáme v bytě přetopeno, není ani blízko topení... Zkusím ubrat zálivky i rosení, třeba mu moje přehnaná péče vadí. Jednou jsem ho už zachránila, když zůstal během týdenní dovolené v létě v bývalém bytě, kde bylo šílené teplo, to se tehdy choval stejně, ale to jsem chápala, byl sice zalitý, ale bez rosení v suchém, teplém vzduchu. Stačilo ostříhat, zalít, pohnojit a rosit, a do 14 dnů byl zas krásný. Tak uvidíme, jestli mi dá šanci a vzpamatuje se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika