Kvetoucí pokojová juka



host - 19.74 (?)
29.3.2010 22:10

Já ji mám 3 roky, ale nevím, jak stará byla, když jsem ji dostala. Je vysoká asi 1,60 m, když jsem dostala, měla necelý metr.

Zítra sem hodím lepší fotku, měla jsem u sebe jenom mobil, tak to vylepším.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jingles - (12) - 19.74 (?), 28.3.2010 22:48, zobrazeno: 28126x

Chci se s Vámi podělit o nečekanou nádheru, co mi vykvetla.

Jedná se o nějakou juku, ale nevím přesně, jaký je to druh. Má široké listy na okrajích se světlým lemováním. Nemá žádnou zvláštní péči, tak nevím, za co se mi tak odvděčila. Květ je impozantní a nádherně voní. Vyrašil jeden květ z každé růžice.

květ pokojové juky
květ pokojové juky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 178.81 (?), 29.3.2010 9:22

Na fotce toho není moc vidět. Jak dlouho ji pěstujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 29.3.2010 16:55

Mamka má podobnou, ale myslím, že je to spíš draceana (jistá si nejsem, tyhle dvě kytky se mi pletou), má ji cca 20let (přivezli jsme jí tehdy špalík z květinářství z dovolené ve Španělsku a tehdy u nás ještě nebyly běžné) Od té doby jí několikrát vyrostla do stropu, byla všelijak ořezávaná, protože vážně velká (říkáme jí kukuřice, neboť má ty listy podobné) je celkem ve stínu, tak panašování už ztratila a přesto vloni vykvetla. Květ není ani tak,,krásny" jako spíše zajímavý, ale voní opravdu omamně. Měli prvoněného půl baráku, ani nemuseli používat osvěžovače 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.142 (?), 31.3.2010 17:51

jeto yucca elephantipes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.50 (?), 24.3.2015 9:52

V kanceláři nám juka vykvetla poprvé a vůně je to opravdu fantastická, jako kdybyste měli v každé místnosti čerstvě nařezané květiny.
Stojí přímo u okna na západ. Jistá podobnost kanceláře se skleníkem tu je :) Akorát jí začaly žloutnout listy, co vykvetla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.74 (?), 29.3.2010 22:10

Já ji mám 3 roky, ale nevím, jak stará byla, když jsem ji dostala. Je vysoká asi 1,60 m, když jsem dostala, měla necelý metr.

Zítra sem hodím lepší fotku, měla jsem u sebe jenom mobil, tak to vylepším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jingles - (12) - 19.74 (?), 30.3.2010 22:20

Tak pro pokochání připojuju lepší fotky:-) na té druhé je i ta rostlina, tak kdyby někdo mohl poradit, co to přesně je zač. Děkuji:-)

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 178.81 (?), 31.3.2010 19:08

Milá paní, to není Yucca, ale Dracaena.

Juka má o dost větší bílé zvoncovité květy v hroznech, dracéna tyhle svazečky drobných barevných květů, přesně jako ta Vaše. I tak je to pěstitelský úspěch, hned tak každému nekvete. Juka potřebuje ke kvetení hodně světla, v bytě by asi nevykvetla, viděl jsem ji kvést jen ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jingles - (12) - 19.74 (?), 31.3.2010 20:49

Je pravda, že světla má spoustu, protože ten pokoj má 4 okna - od východu po jihozápad a ona stojí přesně v rohu, kde je světla nejvíc. Takže na tom něco bude.

Tak moc děkuju za určení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika