Krvokvět



host - 144.83 (?)
8.8.2013 15:18

Čekala jsem až rozkvetou všechny květy krvokvětu. Zde je foto z dnešního dne:

KRVOKVĚT
KRVOKVĚT
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 12.42 (?), 19.3.2013 21:07, zobrazeno: 19605x

Dobrý den,

je rostlina na fotografii krvokvět? Doma ji mám už dva roky, zabavila jsem ji mámě (s úspěchem pěstuje jen tchýnin jazyk), od té doby vyrostl pouze jeden nový list. Zkoušela jsem měnit stanoviště - polostín za téměř přímé slunce, ale bez výsledku, stále malé dva listy. Poraďte jak tuto rostlinu pěstovat.

Děkuji

Simona

krvokvět ?
krvokvět ?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 20.3.2013 0:13

Mohl by to krvokvět být, nejspíš H.alboflos. Nechce moc mokra, aby neuhnil a spíš více světla (parapet). Jinak H.albiflos má většinou jen 2, max.4 listy. Jen se se stářím rostliny zvětšují a rozšiřují (říká se mu také "sloní jazyk". Roste pomalu.                   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.83 (?), 8.8.2013 15:18

Čekala jsem až rozkvetou všechny květy krvokvětu. Zde je foto z dnešního dne:

KRVOKVĚT
KRVOKVĚT
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.171 (?), 17.5.2013 19:59

Ano, je to krvokvět nebo-li haemanthus albiflos, také lidově sloní ucho. Krvokvět proto, že kultivary jsou ponejvíce červené. Pochází z Afriky subtropického pásma. Tato rostlina je naprosto nenáročná na pěstování. Proto té Vaší dejte šanci. Přestaňte se o ní starat!! Omezte zálivku na minimum, skoro vůbec. Tato rostlina se chová tak, že když jí trýzníte suchem a má pocit, že zhyne, tak se chce rozmnožit a vykvete. smiley Já ji mám v koupelně na poličce (pravda je tam vyšší vzdušná vlhkost) ale za celý rok dostane tak jednou za měsíc pár kapek, to když už se mi jí trošku zželí. Jinak v koupelně má rozptýlené světlo střešním oknem. Teplota je ale ve výkyvu někdy i 10 a někdy zas vlétě i 28 °C. Roste hrozně pomalu. Ale každým rokem koncem léta mne odmění nádhernou bílou štětkou  , tehdy jí dám napít. Kvete asi měsíc a pak květ uschne, já ho odstříhnu a zas rok je na suchu jen se zelenými listy.  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika