Klivie - hnědnou listy



host - 63.6 (?)
1.8.2012 10:41

Takové zasychání konců listů často způsobuje suchý vzduch. Zkuste rostlinu vyndat z květináče, opatrně odstranit starý substrát (pokud to půjde), popř. poškozené kořeny, přesadit do nového květináče s novým substrátem (má ráda těžší půdu) a pokud máte možnost, umístit do stínu na zahradě. Staré listy postupně odrostou a nové by měly už růst pěkné. Rovněž vám tímto způsobem rostlina nakvete, letnění miluje 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Nikca_Ko - (2) - 72.84 (?), 24.7.2012 12:13, zobrazeno: 19190x

Dobrý den,

před několika měsíci jsem dostala Klivii spolu s radou, ať jí zalévám co nejméně. Touto radou jsem se tedy řídila, ale po čase jí začaly hnědnout listy. Zkoušela jsem víc zálivky, ale nepomohlo. Dala jsem jí asi na tři dny ven (teploty okolo 20°C, polojasno) a příjde mi, že se její stav ještě zhoršil. Můžete mi prosím někdo poradit, co s ní? Případně jak ji správně zalévat a hnojit? Děkuji

Klivie
Klivie
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.35 (?), 24.7.2012 13:50

Mě připadá jako by byla popálená od sluníčka.Nesvítí na ni přímé slunce? Já mám klivie pod oknem, přímé slunce na ně nesvítí, zalévám asi dvakrát týdně jenom trochu.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Nikca_Ko - (2) - 72.84 (?), 24.7.2012 18:17

Tři dny jsem ji zkusila nechat venku, ale takto zahnědlé listy měla už v domě, kde na ni slunce nesvítí. Pes musí být zakopaný v něčem jiném :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.7.2012 10:57

Horní listy, jakoby až bílé - ty jsou jasně spálené od sluníčka. Pokojovou kytku nemůžete jen tak dát na přímé slunce, stačí jen chvilka úpalu a spálí se. Ty úplně ohnědlé listy - tam to vidím ale na přelití. Zalijte jedenkrát týdně a cca po hodině vylijte vodu z podmisky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.141 (?), 31.7.2012 20:09
Jestli nezůstává voda v misce pod květináčem, pak mohou uhnívat kořeny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.6 (?), 1.8.2012 10:41

Takové zasychání konců listů často způsobuje suchý vzduch. Zkuste rostlinu vyndat z květináče, opatrně odstranit starý substrát (pokud to půjde), popř. poškozené kořeny, přesadit do nového květináče s novým substrátem (má ráda těžší půdu) a pokud máte možnost, umístit do stínu na zahradě. Staré listy postupně odrostou a nové by měly už růst pěkné. Rovněž vám tímto způsobem rostlina nakvete, letnění miluje 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika