Rostlina, která pomáhá astmatikům



host - 229.90 (?)
16.10.2008 6:20

Pokud tam teda nemáte oleandr, ten může některým lidem vadit a difenbachii bych si tam asi taky nedala.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Mikey - (1) - 145.212 (?), 15.9.2008 16:41, zobrazeno: 30700x

Mám dotaz ohledně rostliny, která prý pomáhá astmatikům. Řekla mi to máma, že to existuje, ale neví název, jen že to prý pomáhá astmatikům a jelikož astmatik jsem, tak se o to zajímám. U téhle rostliny bych byl rád za český název a případně kde se dá zakoupit už hotová.   Děkuji moc za odpověd

S pozdravem a přáním hezkého dne

           Michal Holeva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 16.9.2008 4:13

Astmatikům tušim pomáhá eukalyptus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 16.9.2008 8:28

Tak to síce netuším, či práve eukalyptus pomáha, ale nech! Vylúčiť sa to nedá.

Čo sa používa je EPHEDRA DISTACHYA L. - chvojník dvouklasý / chvojník dvojklasý. V prírode už nerastie - a kde rastie, tam je prísne chránený. V záhradníctve sa občas objaví. Potom bezinky - Sambucus - to je  všade.

V generálnej prevencii záchvatov sa doporučuje veľa zázvoru v bežnej strave, zelený čaj, koreň lékořice, řeřicha, kopřiva a brusinky.

Pri začiatku záchvatu - v prodromálnej fáze - sa doporučuje čuchať k nádobe s medom.

Samozrejme, toto všetko nenahradí dobrú elektrostatickú čističku vzduchu, ktorá je podľa mňa pre astmatika opodstatnená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 170.20 (?), 15.10.2008 14:45

Dobrý den chtěl sem se zeptat jestli mužou mít pokojové rostliny v ložnici vliv na unavu.Zdá se mě že poslední dobou co s chladnějším počasím větráme méně jsme s manželkou víc unavení.Chtěl bych se taky zeptat jestli je dobré v ložnici nějaké rostliny přes zimu(kdy se větrá méně než v létě) nechávat?Děkuji Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.10.2008 18:57

Květiny za Vaši únavu asi nemohou (pokud nejste na některou z nich alergický). Je sice pravda, že ve dne produkují kyslík a v noci kysličník uhličítý, ale musel byste jich tam mít ohromnou spoustu a to jistě nemáte.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.90 (?), 16.10.2008 6:20

Pokud tam teda nemáte oleandr, ten může některým lidem vadit a difenbachii bych si tam asi taky nedala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 22.10.2008 1:42

Doporučovaný je eukalyptus - prodávají různé druhy. Obsahuje silice, které příznivě působí na sliznice dýchacích cest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.120 (?), 2.12.2008 21:17

Zdravím.

Co se mýtu o škodlivosti rostlin v ložnici týče, je to nesmysl.

Mám jich v pokoji cca 60 květináčů od sukulentů po monsteru a i když nám nainstalovali plastová okna, nedusím se.

Pokud to někomu jako důvod nestačí, zkuste popřemýšlet, proč se trampové a jiní kteří spí v lese do rána neudusí. :) :) :)

Mějte se

Fedor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.12.2008 23:06

Fedore, ačkoliv s vámi souhlasím, že rostliny v ložnici nevadí, tak musím oponovat tomu, že srovnáváte spaní v uzavřené místnosti se spaním v lese.  MImochodem, kdybych si mohla vybrat, tak bych raději spala v tom lese.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 2.12.2008 23:35

Já mám v ložnici už 80 pokojovek od sukulentů po vzrostlejší exempláře a nemohu si stěžovat.Bydlím v paneláku a od té doby, co jsem si začal pořizovat květiny do pokoje, vzrostla vzdušná vlhkost podle vlhkoměru z 40% na 60-70%,únava žádná a pohádkově se mi s rostlinami usíná.Někdo říká, že je to nebezpečné, že je možná otrava CO2,jiní zase říkají otrava kyslíkem.Já škodlivost rostlin v ložnici považuji za,,kec a fámu".Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika